W wyborach do europarlamentu Tomasz Buczek osiągnął bardzo dobry wynik. Zagłosowało na niego 51 754 mieszkańców Podkarpacia.
Największe poparcie zdobył w powiecie kolbuszowskim. Tutaj zagłosowało na niego 4439 mieszkańców, czyli 24,53 proc. wszystkich głosów. Najmniejsze poparcie uzyskał z kolei w Przemyślu - 4,81 proc.
- Uzyskałem mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i tytanicznej pracy wielu osób, od działaczy i sympatyków pomagających w kampanii po kandydatów na naszych listach
- komentował wynik Tomasz Buczek.
- Dziękuję za wasze nastawienie i motywację do działań. Dziękuję kolegom i koleżankom z Ruchu Narodowego, Nowej Nadziei, Konfederacji Korony Polskiej i Polska Jest Jedna. Specjalne podziękowania dla rolników mocno wspierających mnie w kampanii. Ten wynik to także zasługa silnej listy i mocna kampania wyborcza. Wszystkim wam dziękuję! To nasz wspólny sukces!
- podkreślił i dodał: Proszę o wsparcie i modlitwę, bym mógł godnie bronić interesu narodu polskiego w Parlamencie Europejskim.
Tak na Tomasz Buczka głosowali mieszkańcy w poszczególnych gminach w powiecie kolbuszowskim
- gmina Cmolas - 504 głosy
- gmina Niwiska - 476 głosów
- gmina Kolbuszowa - 2 344 głosy
- gmina Majdan Królewski - 400 głosów
- gmina Dzikowiec - 331 głosów
- gmina Raniżów - 384 głosy
Tak na Tomasza Buczka głosowano na Podkarpaciu
- pow. bieszczadzki - 714
- pow. brzozowski - 1445
- pow. dębicki - 3170
- pow. jarosławski - 3032
- pow. jasielski - 924
- pow. kolbuszowski - 4439
- Krosno - 869
- pow. krośnieński - 2334
- pow. leski - 738
- pow. leżajski - 2156
- pow. lubaczowski - 1291
- pow. łańcucki - 2429
- pow. mielecki - 3586
- pow. niżański - 1347
- pow. przemyski - 1543
- Przemyśl - 803
- pow. przeworski - 1775
- pow. ropczycko-sędziszowski - 2209
- pow. rzeszowski - 4952
- Rzeszów - 4611
- pow. sanocki - 2109
- pow. stalowowolski - 1713
- pow. strzyżowski - 1544
- Tarnobrzeg - 765
- pow. tarnobrzeski - 1256
- Razem: 51 754
Kim jest nowy europoseł Tomasz Buczek?
Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej to aktywny działacz społeczny i polityczny, znany głównie ze swojej działalności w Konfederacji. Ma 38 lat, jest przedsiębiorcą w branży budowlanej, prowadzącym swoją firmę.Buczek jest również znany z licznych działań politycznych i społecznych. Od wielu lat angażuje się w działalność polityczną, budując od podstaw lokalne struktury Konfederacji. Startował w wyborach do Sejmu RP, sejmiku województwa oraz do Parlamentu Europejskiego, osiągając imponujące wyniki, choć nie zawsze zdobywał mandat.
Tym razem udało mu się go zdobyć, zostając europosłem.
Jest postacią kontrowersyjną, która nie boi się podejmować radykalnych działań. W 2023 roku zasłynął incydentem, gdy obrzucił ministra rolnictwa jajkami podczas protestu rolników pod Rzeszowem. O tym pisaliśmy w artykule: Tomasz Buczek obrzucił ministra jajami. - Sąd mnie uniewinni - mówi lider podkarpackiej Konfederacji
Buczek ostro krytykuje lokalne władze. Wielokrotnie podejmował się działań m.in. związanych z ochroną oddziału dziecięcego w kolbuszowskim szpitalu, czy innych ważnych dla lokalnej społeczności spraw.
Między innymi w te i wiele innych tematów był zaangażowany Tomasz Buczek
- Tomasz Buczek o wzroście cen za energię elektryczną: To przez wojnę w Ukrainie i niekompetencję rządu [WIDEO]
- Tomasz Buczek: Gdyby PiS słuchał Konfederacji, nie mielibyśmy teraz tak wysokich cen węgla. Konferencja przed biurem poselskim [WIDEO]
- Tomasz Buczek mówił o kontroli straży pożarnej w starostwie w Kolbuszowej. Były nieprawidłowości
- Sąd w Kolbuszowej ukarał Tomasz Buczka za obornik. Nie ukarał go za brak maseczki
- Rada Społeczna za likwidacją kolbuszowskiej pediatrii
Jego działalność w polityce i społeczna aktywność przysporzyły mu zarówno zwolenników, jak i przeciwników, co sprawia, że jest jedną z bardziej barwnych postaci w regionie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.