Reklama

Majówka seniorów z Kolbuszowej, Sędziszowa Młp. i Głogowa Młp. w kolbuszowskim skansenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Gwarno i radośnie było dzisiaj (wtorek, 23 maja) w kolbuszowskim skansenie. To właśnie tam zorganizowano majówkę seniorów, w której wzięli udział mieszkańcy Kolbuszowej, Sędziszowa Małopolskiego i Głogowa Małopolskiego.

Kolejny raz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kolbuszowej zorganizował majówkę. Spotkanie odbyło się w kolbuszowskim skansenie i wzięli w nim również udział seniorzy z sąsiednich miast - Głogowa Małopolskiego i Sędziszowa Małopolskiego. 

- Razem jest nas około 200. Najpierw zaśpiewaliśmy majówkę, odmówiliśmy litanię a później przyszedł czas na kolejną część spotkania

- mówiła nam dzisiaj Zenona Chodorowska, szefowa związku.

Dla seniorów wystąpiła 11-letnia Natalia Kubiś-Mroszczyk. Zaśpiewała także jej młodsza siostra - 6-letnia Kalinka. 

- Natalia śpiewa od 4 roku życia. Kalinka zaczęła dwa lata temu. Córki mają też wspólne utwory, które wspólnie śpiewają. Jestem z nich bardzo dumna

- powiedziała mama dziewczynek, tuż po ich występie. 

Na scenie w kolbuszowskim skansenie wystąpiła również Ziemia Kolbuszowska. Później odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne dla seniorów. Zmagali się oni z takimi dyscyplinami jak m.in. wiązanie krawatu, rzut ringo do celu, czy slalom z piłeczką na łyżce. 

- Cieszę się, że ta nasza znajomość się zacieśnia. Seniorzy się integrują. Jeździmy na wspólne wycieczki. Prawda jest taka, ze osoby starsze chcą się spotykać, tylko potrzebują kogoś, kto takie spotkania będzie organizował. Mnie się jeszcze chce (śmiech, przyp. red.)

- dodaje Zenona Chodorowska. 

Z seniorami część czasu spędzili również burmistrzowie miast: Jan Zuba (Kolbuszowa), Paweł Baj (Głogów Młp.) i Bogusław Kmieć (Sędziszów Młp.). Przy kapliczce z emerytami modlił się ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty, a w rozmowach przy stole wzięła udział Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego. 

Na kolejne spotkanie zaprosili do siebie seniorzy z Głogowa Małopolskiego. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy