Reklama

Egzamin ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. Uczniowie zmierzyli się z językiem polskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA We wtorek (23 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Na chwilę przed jego rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej. Zobaczcie galerię zdjęć tegorocznych ósmoklasistów.

Dzisiaj (23 maja) rozpoczął się egzamin ósmoklasisty 2023. Tego roku w kolbuszowskiej "jedynce" przystąpiło do testu łącznie 82 uczniów. To o 19 osób więcej niż w roku ubiegłym. Na dobry początek uczniowie zasiedli do egzaminu z języka polskiego. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Dorota Rabczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej, w rozmowie z nami przyznała, że wszyscy mają pozytywne nastawienie i spodziewają się, że egzamin pójdzie sprawnie i bez większych problemów. Tradycyjnie na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu szefowa placówki życzyła powodzenia swoim uczniom z ósmych klas.

Egzaminy rozpoczynają się każdorazowo o godzinie 9 rano. Na rozwiązanie arkusza z każdym dniem będzie coraz mniej czasu. Test z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut. Inna procedura czasowa dotyczy uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W zależności od rodzaju wydanego im orzeczenia, dokładka czasu może maksymalnie wynosić:

  • w przypadku języka polskiego - 60 min
  • matematyki - 50 min
  • języka obcego - 45 min
  • dodatkowe 90 minut na rozwiązanie arkusza z języka polskiego mogą otrzymać specjalni uczniowie z Ukrainy
 

W środę odbędzie się egzamin z matematyki. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w arkuszu znajdzie się od 19 do 23 zadań. Za poprawne rozwiązanie wszystkich będzie można uzyskać maksymalnie 25 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone z kolei 3 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają natomiast trzy dni później.

Egzaminu ósmoklasisty 2023 nie można nie zdać, ponieważ nie ma progu zdawalności. Trzeba jednak zrobić wszystko, aby uzyskać najlepszy wynik. Będzie on, obok ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, kryterium branym pod uwagę przy rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych.

Trzeba pamiętać, że do szkół średnich w nadchodzącym roku szkolnym chętnych będzie znacznie więcej. W rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 będzie się ubiegać kolejne półtora rocznika młodzieży. To pokłosie reformy likwidującej gimnazja i przywracającej ośmioletnie szkoły podstawowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy