Reklama

Piknik majówkowy w skansenie w Kolbuszowej. Przyjechali również seniorzy z Sędziszowa Małopolskiego i Głogowa Małopolskiego [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie 200 osób wzięło udział w pikniku majówkowym zorganizowanym w skansenie w Kolbuszowej przez miejscowy Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Do miasta nad Nilem zjechali seniorzy z Głogowa Małopolskiego i Sędziszowa Małopolskiego. Zobacz zdjęcia uczestników spotkania.

Kolbuszowski związek po raz kolejny zorganizował majówkę, której uczestnicy mieli okazję spędzić czas w pięknym otoczeniu kolbuszowskiego skansenu. We wtorkowym wydarzenie (23 maja) wzięli udział także seniorzy z sąsiednich miast, takich jak Głogów Małopolski i Sędziszów Małopolski.

Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania majówki przy zabytkowej kapliczce. Modlitwę poprowadził ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty. 

- Jest tyle kapliczek koło domów omadlanych. Są miejscowości, gdzie ta tradycja jest kultywowana i która wciąż istnieje. Ludzie się nie wstydzą się i potrafią wyjść, nawet w tych mniejszych miastach, i modlić się przy nich

- mówił już po nabożeństwie duchowny. 

Tego dnia dla seniorów zaśpiewała 11-letnia Natalia Kubiś-Mroszczyk. Wystąpiła także jej młodsza siostra - 6-letnia Kalinka.

Zaśpiewali także seniorzy z Ziemi Kolbuszowskiej. 

Odbyły się również zawody sportowo-rekreacyjne dla seniorów. Zmagali się oni z takimi dyscyplinami jak m.in. wiązanie krawatu, rzut ringo do celu, czy slalom z piłeczką na łyżce. 

- Cieszę się, że ta nasza znajomość się zacieśnia. Seniorzy się integrują. Jeździmy na wspólne wycieczki. Prawda jest taka, ze osoby starsze chcą się spotykać, tylko potrzebują kogoś, kto takie spotkania będzie organizował. Mnie się jeszcze chce (śmiech, przyp. red.)
- przyznała Zenona Chodorowska, szefowa kolbuszowskich seniorów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy