Reklama

Zbliża się kolejna sesja Rady Gminy Dzikowiec. W planach debata, udzielenie absolutorium dla wójta i skarga

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zbliża się kolejna sesja Rady Gminy Dzikowiec. W planach debata, udzielenie absolutorium dla wójta i skarga - Zdjęcie główne

Radni zasiądą do obrad w ostatni dzień maja. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (31 maja) w dzikowieckim urzędzie odbędzie się sesja Rady Gminy Dzikowiec. W porządku obrad znalazło się m.in. debata nad raportem o stanie gminy, uchwała w sprawie dzielenia wotum zaufania dla wójta czy sprawozdanie z wykonania budżetu 2022.

Dzikowieccy radni zasiądą do obrad za ponad dwa tygodnie. Harmonogram sesji zawiera tym razem wyjątkowo dużo, bo aż 9 punktów. Co się w nim znalazło? Sprawdzamy.

Samorządowcy zajmą się przedstawieniem raportu o stanie gminy Dzikowiec oraz odbędzie się debata na jego temat. Głos zabiorą radni oraz mieszkańcy. W planach także rozpatrzenie i podjęcie projektu uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla wójta Józefa Tęczy.

Radni zatwierdzą lub odrzucą sprawozdanie finansowe za 2022 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Zostaną także podjęte i rozpatrzone zmiany w uchwale budżetowej na ten rok oraz skarga na działalność włodarza. Na koniec obrad przewidziano sprawy różne i wolne wnioski.

Ostatnie dwie skargi na działalność wójta zostały rozpatrzone na ostatniej sesji, 9 maja. Jedna z nich miała związek z niewyciągnięciem konsekwencji finansowych wobec ustalonego kilka lat temu przez organy ścigania sprawcy uszkodzenia fasady budynku Zespołu Szkół w Dzikowcu. Więcej o tym, czego dotyczyły zawiadomienia i jak argumentowała swoje stanowisko gminna komisja przeczytasz na korsokolbuszowskie.pl w niedzielę (21 maja) o godz. 18:30.

Harmonogram najbliższej sesji umieszczamy poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy