Reklama

Zbliża się sesja Rady Gminy Dzikowiec. Radni rozpatrzą dwie skargi na działalność wójta Józefa Tęczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zbliża się sesja Rady Gminy Dzikowiec. Radni rozpatrzą dwie skargi na działalność wójta Józefa Tęczy - Zdjęcie główne

Radni po raz kolejny rozpatrzą skargi na wójta Józefa Tęczę. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (25 stycznia) w dzikowieckim urzędzie odbędzie się sesja Rady Gminy Dzikowiec. W porządku obrad znalazło się m.in. rozpatrzenie dwóch skarg na wójta Józefa Tęczę. Samorządowcy zajmą się również uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

To już nie pierwszy raz, kiedy to dzikowieccy radni zajmą się rozpatrzeniem skarg na włodarza Józefa Tęczę. Ostatnia skarga wpłynęła pod koniec ubiegłego roku i dotyczyła niedopełnienia swoich obowiązków najprawdopodobniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Pisaliśmy o tym w artykule: Prawnik oskarża wójta gminy Dzikowiec Józefa Tęczę o poważne przestępstwo. Sprawą zajmuje się także prokuratura

Teraz Rada Gminy Dzikowiec pochyli się nad skargami ponownie. Sesję zaplanowano na najbliższą środę, 25 stycznia. W porządku obrad widnieją dwie skargi na wójta. Radni zajmą się również uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Nowego Dzikowca i Lipnicy.

Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że jedna ze skarg dotyczy najprawdopodobniej działań wójta w sprawach dotyczących wznowienia postępowań w sprawie decyzji o zmianie warunków zabudowy dla biogazowni mieszczącej się w Dzikowcu. W 2013 roku ówczesny wójt miał zmienić decyzję o warunkach zabudowy dla biogazowni, m.in. "wycinając" z inwestycji działkę leśną.

Aby zmienić decyzję, organ musi zapytać o zgodę wszystkie strony postępowania. Tego jednak miał nie zrobić Krzysztof Klecha. Po objęciu stanowiska przez Tęczę wpłynął wniosek o wznowienie tych postępowań. Decyzję odmowną miał wydać obecny włodarz. Osoba, która o to wnioskowała, miała odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i wygrać sprawę.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wójt Tęcza wbrew wyznaczonego terminu przez SKO na załatwienie sprawy, nie zrobił nic. Dopiero po tym, jak termin minął, ten miał wezwać stronę do przedłożenia dowodów.

O tym, czy radni uznają skargi za zasadne, czy niezasadne i czego dokładnie one dotyczyły, poinformujemy po sesji.

Co jeszcze jest w planach środowych obrad? Dokładny harmonogram zamieszczamy poniżej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy