Reklama

Trwa remont w budynku Urzędu Gminy Dzikowiec. To będzie spore ułatwienie dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwa remont w budynku Urzędu Gminy Dzikowiec. To będzie spore ułatwienie dla mieszkańców [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI Przy dzikowieckim urzędzie powstaje winda dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja pochłonie niespełna pół miliona złotych.

Celem zadania jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez dzikowiecką gminę. Prace remontowe nieustannie postępują.

Dla niepełnosprawnych

Przedmiotem prac budowlanych jest stworzenie windy wraz z niezbędną przebudową strefy wejściowej do budynku (nowy przedsionek i zadaszenie). Budynek gminy ma zostać dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Prace obejmują roboty ziemne, rozbiórkowe, wykonanie fundamentu, szybu i strop, wiatrołapu, dachu, podłoża i posadzki, elewacji, windy, stolarki okiennej i drzwiowej oraz ziemnego odcinka kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej.

- Roboty są wykonywane w sposób niepowodujący utrudnień i jak najmniej uciążliwy dla osób korzystających z budynku oraz otoczenia - przekazał samorząd.

Więcej niż przewidywano

Zadanie jest finansowane w ramach rządowego projektu "Dostępny samorząd". Gmina zamierzała przeznaczyć na realizację tej inwestycji niewiele ponad 303 tys. złotych. Kwota okazała się o wiele za mała. W przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty oscylowały w granicach pół miliona złotych. 

Usługi Remontowo-Budowlane Eugeniusz Drabik z Jeżowego zaproponował wykonanie zadania za 509 tys. zł. Korzystniejszą cenowo ofertę złożył "Kazbut" Mariusz Kasprzak z Czermina - 453 tys. zł. Samorząd rozstrzygnął przetarg na korzyść drugiego wykonawcy. Firma będzie miała 120 dni na realizację inwestycji.

Duże ułatwienie

Jak gmina radziła sobie do tej pory bez windy? Radny Jerzy Sito podkreślił w rozmowie z nami, że osoby niepełnosprawne, chcące do niedawna załatwić sprawę w urzędzie, musiały podejść lub podjechać wózkiem pod drzwi, przy których był specjalny dzwonek. Po jego naciśnięciu do mieszkańca wychodził urzędnik, który pomagał w dopełnieniu formalności. 

- Na pierwszym piętrze mamy bank oraz zakład usług komunalnych, gdzie trzeba płacić za śmieci czy wodę. Na wózku czy o kulach wejście tak wysoko po schodach było praktycznie niemożliwe. Uważam, że winda to bardzo dobre i potrzebne rozwiązanie. Będzie to spore ułatwienie dla mieszkańców

- podsumował samorządowiec.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy