Reklama

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kolbuszowej do rozbudowy. Będzie więcej miejsc dla chorych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kolbuszowej do rozbudowy. Będzie więcej miejsc dla chorych - Zdjęcie główne

ZOL w Kolbuszowej mieści się przy ul. Obrońców Pokoju. | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Kolbuszowej mają powstać dodatkowe miejsca dla pacjentów. O planach związanych z ZOL-em mówił Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala.

- Przygotowujemy się do rozbudowy ZOL-u - poinformował Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego, mówiąc o planach na ten rok. 

- Pozyskaliśmy pomieszczenia, które graniczą z zakładem. Będziemy się starali, aby kolejne 10 łóżek tam powstało. W tym roku pewnie nam się to nie uda, ale na pewno to zrobimy

- dodał szef lecznicy.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kolbuszowej działa od 2000 roku. Do dyspozycji pacjentów jest 60 łóżek plus dwa dodatkowe (przejściowe). Docelowo ma być ich 70. ZOL zostanie powiększony o pomieszczenia, w których znajdował się gabinet okulistyczny. Wynajmował go doktor Piekuta, który się przeniósł i przyjmuje pacjentów w innych miejscu w Kolbuszowej. 

Wszystkie łóżka w ZOL-u są zajęte. Na miejsce trzeba czekać mniej więcej pół roku. W większości przebywają tam pacjenci z powiatu kolbuszowskiego. 

Zakład opiekuńczo-leczniczy to miejsce, gdzie pacjenci otrzymują kompleksową opiekę zdrowotną i długoterminowe wsparcie. Personel medyczny zapewnia leczenie, rehabilitację oraz codzienną opiekę, taką jak zakwaterowanie, wyżywienie i pomoc w codziennych czynnościach życiowych. Celem jest poprawa zdrowia, funkcjonalności i niezależności pacjentów.

W skład zespołu terapeutycznego ZOL w Kolbuszowej wchodzą: 

  • lekarz specjalista chorób wewnętrznych – Krystyna Wilk-Noga
  • lekarz specjalista reumatolog – Sławomir Wolak
  • lekarz specjalista geriatra – Jadwiga Krudysz-Starzec
  • 21 pielęgniarek
  • 4 fizjoterapeutów
  • technik terapii zajęciowej
  • psycholog
  • logopeda
  • lekarze konsultanci z różnych dziedzin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy