Reklama

Toalety, ogrodzenie i magazynek za miliony. Szykuje się nowa inwestycja w parku Błotnickich w Dzikowcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Toalety, ogrodzenie i magazynek za miliony. Szykuje się nowa inwestycja w parku Błotnickich w Dzikowcu - Zdjęcie główne

Oranżeria znajduje się w sąsiedztwie dworku Błotnickich (na zdjęciu), po lewej stronie od bramy wjazdowej do parku, patrząc od strony urzędu gminy. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kompletna rozbudowa oranżerii oraz nowe ogrodzenie wokół parku Błotnickich. Te prace będzie musiała wykonać firma, która wygra przetarg na rewaloryzację zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu. Sprawdzamy, do czego po remoncie ma być wykorzystywany budynek.

W budżecie na 2023 rok zaplanowano m.in. rewaloryzację zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu (teren dworku Błotnickich) za ponad 2,6 miliona złotych. 

Na to zadanie dzikowiecka gmina wykorzysta dotację z rządowego funduszu Polsku Ład. Teraz samorząd ogłosił przetarg i szuka wykonawcy, który zajmie się realizacją tej inwestycji.

Kompletny remont

 Postępowanie zostało opublikowane na stronie dzikowieckiego urzędu w czwarte, 23 lutego. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ogrodzenia poprzez rozbiórkę istniejącego, roboty ziemne, wykonanie nowych fundamentów i konstrukcji stalowych ogrodzeń.

Zostanie rozbudowany także budynek oranżerii. Zacznie się od prac rozbiórkowych, następnie zostanie rozebrana konstrukcja i pokrycie dachu, zostanie zdemontowana stolarka drzwiowa i okienna, powstaną ławy i ściany fundamentowe parteru oraz podłoża i posadzki na parterze. W planach także wykonanie okładziny ścian i stropów oraz malowanie. 

Finalnie zostanie wymieniona stolarka drzwiowa i okienna na nową, odnowiona zostanie również elewacja i powstanie opaska wokół budynku. Remont ma ponadto dotyczyć instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, wentylacyjnej i elektrycznej.

Toaleta i magazyn

W dzikowieckim urzędzie gminy zapytaliśmy o to, do czego po remoncie będzie wykorzystywany budynek oranżerii. Sekretarz Genowefa Dębiak poinformowała w rozmowie z nami, że będą tam mieścić się sanitariaty i miejsca magazynowe.

Najprościej mówiąc, po remoncie w budynek będzie służył jako toaleta publiczna i miejsce, w którym będzie można przechowywać np. kosiarki do trawy oraz inny sprzęt gospodarczy, służący do utrzymywania zieleni i terenu wokół parku Błotnickich.

Gmina na ten moment nie przewiduje, że Oranżeria będzie wykorzystywana do innych celów. O zdanie na ten temat zapytaliśmy Jerzego Sito, jednego z radnych. Ten tłumaczył, że do tej pory nikt nie poruszał sprawy oranżerii i przeznaczenia budynku po planowanym remoncie. Nasz rozmówca przyznał wprost, że jest zdumiony postawą przedstawicieli samorządu i uważa, że to wymaga uprzedniego ustalenia, chociażby na wspólnym posiedzeniu rady gminy. Na ten moment nie chciał się więcej wypowiadać, póki temat nie pojawi się na sesji.

220 dni na realizację

Firma, która wygra przetarg, będzie miała na wykonanie zamówienia 220 dni. Składanie ofert będzie możliwe do 10 marca do godz. 10. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia.

Co istotne, zainteresowany realizacją zamówienia wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub remoncie budynku użyteczności publicznej o wartości minimum 500 tys. złotych oraz wykonał przynajmniej jedno ogrodzenie o długości minimum 500 metrów.

Firma musi także posiadać co najmniej jedną osobę, pełniącą funkcję kierownika budowy i posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej. To niezbędne, aby przystąpić do składania oferty.

Wójt Józef Tęcza wymienił rewaloryzację terenu wokół parku Błotnickich jako jeden z priorytetów na 2023 rok. W osobistym zestawieniu włodarza ta inwestycja znalazła się na trzecim miejscu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy