Reklama

CBA w Urzędzie Gminy w Dzikowcu. Co sprawdzali funkcjonariusze i czy kontrola wykazała nieprawidłowości?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.cba.gov.pl

CBA w Urzędzie Gminy w Dzikowcu. Co sprawdzali funkcjonariusze i czy kontrola wykazała nieprawidłowości? - Zdjęcie główne

Funkcjonariusze CBA sprawdzali dzikowiecki urząd. | foto www.cba.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Naszej redakcji udało się ustalić, że w Urzędzie Gminy Dzikowiec pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Sprawdzali dokumenty, które ma w posiadaniu gmina. Chodzi o sprawę przetargu sprzed dwóch lat i skargę złożoną na wójta Józefa Tęczę. Jaki jest efekt kontroli?

Nasza redakcja dotarła do informacji o kontroli CBA w Urzędzie Gminy w Dzikowcu. Potwierdza to przedstawicielka Zespołu Prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Funkcjonariusze CBA weryfikowali informacje, które wpłynęły do biura - czytamy w odpowiedzi.

Sprawdzali dokumenty

Udało nam się ustalić, że CBA sprawdzało informacje, które były przedmiotem ostatnich skarg na wójta Józefa Tęczę. Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, poinformowała w rozmowie z Korso, że biuro antykorupcyjne sprawdzało dokumenty, które ma w posiadaniu dzikowiecki urząd. 

Prawa ręka wójta potwierdziła, że chodzi o temat przetargu sprzed dwóch lat na remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Dzikowcu. Wygrała wówczas firma budowlana Solid-Bud Bartłomiej Petejko z Cmolasu. W ostatniej skardze na włodarza czytamy, że odsunięta od przetargu nie została urzędniczka, której krewny przedstawił swoją ofertę gminie.

Bez nieprawidłowości

Co natomiast wykazała kontrola funkcjonariuszy biura antykorupcyjnego? Czy Józef Tęcza ma się czego obawiać? Na to pytanie również odpowiedziała przedstawicielka zespołu prasowego CBA.

- Wynik czynności nie dał podstaw do podjęcia innych działań określonych w ustawie o CBA

- podsumowano.

Równolegle w prokuraturze

Sprawą natomiast w dalszym ciągu zajmuje się prokuratura. Śledczy nadzorują postępowanie o czyny z art. 231 ust. 1 k. k. i inne. 

- Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - stanowi wspomniany artykuł. 

- Kompletowany jest materiał dowodowy, który następnie zostanie zweryfikowany pod kątem podejrzenia popełnienia przestępstwa. Udzielenie bliższych informacji na temat prowadzonego postępowania jest niemożliwe z uwagi na dobro śledztwa

- poinformował nas w listopadzie Artur Kozioł, prokurator rejonowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy