Reklama

Ratownicy medyczni z Kolbuszowej najlepsi! Wygrali I Opolskie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Maaaamy to! Jesteśmy na szczycie podium - cieszą się ratownicy z Kolbuszowej, którzy podlegają pod Podkarpacką Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Wygrali oni opolskie mistrzostwa.

Wśród 25 zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, wystartowali ratownicy, którzy niosą pomoc m.in. mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego. 

Zawody trwały od 20 do 22 czerwca i zorganizowane zostały w Jarnołtówku (woj, opolskie). Pojechał tam zespół w składzie: Damian Marut, Wojtek Machowski i Bartek Śliwa.

- Liczymy na pierwsze miejsce, choć najważniejsze jest to, by się sprawdzić i zakwalifikować do ogólnopolskich mistrzostw, które odbędą się we wrześniu

- mówił jeszcze przed wyjazdem ratownik medyczny Mateusz Wszół, kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego w PSPR Mielec, pod którego okiem ćwiczył zespół.

Tak też się stało. Ratownicy z Podkarpacia zajęli pierwsze miejsce, pokonując swoje koleżanki i kolegów z różnych części kraju. Ich wiedzę i umiejętności sprawdzano w pięciu konkurencjach. Polegały one m.in. na udzieleniu pomocy turyście przygniecionemu przez drzewo, który wcześniej spadł ze skarpy, czy też dziecku z zatrzymaniem akcji serca. 

Sukces ratowników z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu będzie głównym tematem konferencji prasowej, która zostanie zorganizowana w czwartek (23 czerwca) w mieleckim pogotowiu. 

-  Nasz zespół stanął na najwyższym miejscu podium. Z czym to się wiąże i jakie ma znaczenie dla rozwoju stacji - m.in. o tym będzie mowa na jutrzejszym spotkaniu - zapowiada Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy PSPR w Mielcu.

To nie pierwszy sukces ratowników medycznych z Kolbuszowej. W 2015 roku zespół w składzie: Damian Marut, Bartłomiej Śliwa i Rafał Skiba, pojechał do Łodzi, aby tam reprezentować Kolbuszową i całe Podkarpacie.

O miano najlepszych, ratownicy znad Nilu walczyli wtedy z takimi „rekinami” jak załogami z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.  Do Łodzi, razem z trzyosobową załogą, pojechała lek. Monika Gołębiowska, ówczesna szefowa kolbuszowskich zawodników. Jak podkreślała, poziom zawodów był bardzo wysoki. 

Nasi ratownicy zostali wówczas drugimi wicemistrzami Polski. Wyprzedziły ich tylko zespoły z Chełma (I miejsce) i Krakowa (II miejsce). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy