Reklama

Prokuratura zajmie się podpaleniami dekoracji dożynkowych w gminie Niwiska. Co grozi podpalaczowi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Prokuratura zajmie się podpaleniami dekoracji dożynkowych w gminie Niwiska. Co grozi podpalaczowi? - Zdjęcie główne

Sprawą podpaleń zajmie się kolbuszowska prokuratura. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska policja szuka sprawcy podpaleń dekoracji dożynkowych w siedmiu miejscowościach gminy Niwiska. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Sprawą zajmie się prokuratura.

Szczeniacki wybryk. Ludzka głupota. Różnie można opisać to, co wydarzyło się dzisiaj w nocy (10 sierpnia) na terenie gminy Niwiska. Przez ponad godzinę ktoś jeździł w nocy po sołectwach i podpalał znajdujące się tam dekoracje dożynkowe. Pisaliśmy o tym w materiale: Seria podpaleń w gminie Niwiska. Doszczętnie spłonęło 7 dekoracji dożynkowych. Tak wyglądają po pożarach [ZDJĘCIA]

Sprawcy lub sprawców, szukają kolbuszowscy policjanci. Wyznaczona została także nagroda za wskazanie podpalaczy. Jak informuje Urząd Gminy w Niwiskach, straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. W tym przypadku możemy więc mówić o przestępstwie, ponieważ wartość szkody przekracza 500 zł.

Sprawą zajmie kolbuszowska prokuratura, która będzie nadzorować policyjne dochodzenie. Jeśli sprawcę uda się ustalić, za zniszczenie dekoracji dożynkowych może mu grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. To w przypadku, gdy jego czyn zostanie zakwalifikowany jako zniszczenie mienia. 

Tomasz Chudzik z Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej zaznacza, że pod uwagę mogą zostać wzięte jednak inne okoliczności, jak np. to, czy do podpaleń dochodziło w sąsiedztwie budynków, w których przebywali ludzie. Wówczas kwalifikacja czynu mogłaby być inna a kara wyższa. 

 


AKTUALIZACJA z 12 sierpnia

Policja ustaliła sprawców podpaleń. Piszemy o tym w materiale: Podpalacze dekoracji dożynkowych w gminie Niwiska w rękach policji! Kim są osoby, które wznieciły pożary?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy