Reklama

Kąpielisko w Majdanie Królewskim i Krzątce. Na jakim etapie jest planowana inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Majdan Królewski

Kąpielisko w Majdanie Królewskim i Krzątce. Na jakim etapie jest planowana inwestycja? - Zdjęcie główne

Gmina ma plan na zagospodarowanie zbiorników wodnych w Majdanie Królewskim i Krzątce. | foto UG Majdan Królewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na jakim etapie jest zagospodarowanie terenów wokół zbiorników wodnych w Krzątce i Majdanie Królewskim pod plażę i kąpielisko? Urząd gminy odpowiada.

Majdański samorząd marzy o stworzeniu miejsc do wypoczynku na swoim terenie. Mimo że do realizacji planów jeszcze daleko, to zostały poczynione już pierwsze kroki. O pomyśle samorządu pisaliśmy już wcześniej w artykule: Plaża i kąpielisko za unijne miliony? Jest pomysł na dawną żwirownię w Krzątce i staw w Majdanie Królewskim

Projekty gotowe

Gmina Majdan Królewski zaciągnęła dwa zobowiązania finansowe w kwocie 130 tys. złotych każde. Te pieniądze posłużyły jako wkład w przygotowanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych w Krzątce i Majdanie Królewskim.

Wójt Jerzy Wilk przekazał w rozmowie z Korso, że w maju zostały wykonane projekty budowlane oraz karty informacyjne obu przedsięwzięć. Zajęła się tym Firma Handlowo Usługowa "Kreska" Krzysztof Buczyński z Tarnobrzega.

Gmina ma nadzieję, że realizacja wspomnianych projektów przyciągnie wielu turystów oraz stanie się miejscem do aktywnego wypoczynku.

Relaks nad wodą

Pierwszy pomysł obejmuje zagospodarowanie terenu wokół zbiornika po dawnej żwirowni w Krzątce (niespełna 14 hektarów terenu). Drugi zaś zakłada zagospodarowanie zbiornika wodnego Jeziórko na terenie Majdanu Królewskiego (os. Podlasek).

- W związku z tym, że oba projekty są zlokalizowane na obszarach Natura 2000, w trakcie procedowania jest uzyskanie decyzji środowiskowych

- poinformował we wtorek (16 maja) włodarz majdańskiej gminy i dodał:

- Zagospodarowania zbiorników wodnych zakłada stworzenie miejsca wypoczynku, rekreacji i spotkań w otoczeniu zieleni i wody dla młodzieży jak również wszystkich osób chcących wypocząć w otoczeniu miejsc zamieszkania.

Udało nam się ustalić, że realizacja projektów odbędzie się w latach 2024-25. Termin ten jest jednak mocno uzależniony od uruchamiania środków pomocowych.

Za unijne miliony

Czy gmina ma plan, gdzie "uderzyć" po fundusze? Już teraz wiadomo, że realizacja każdej z inwestycji będzie liczona w milionach złotych, a samorządu nie stać, aby sfinansować je w całości z własnego budżetu. 

- Kolejne kwoty, które wstępnie są przewidywane na realizacje tych przedsięwzięć, to są kwoty kilkumilionowe w każdym przypadku - mówił włodarz.

Jerzy Wilk zakłada, że zadania inwestycyjne zostaną zrealizowane z unijnych pieniędzy w ramach projektów w Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Partnerstwa Kolbuszowskiego na lata 2022-2030.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy