Reklama

„Jesteście dziećmi Bożymi”. Pierwsza Komunia Święta w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Jesteście dziećmi Bożymi”. Pierwsza Komunia Święta w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
55
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
GALERIA W niedzielę (14 maja) kolejne dzieci przystąpiły pierwszy raz do Eucharystii. Uroczysta Pierwsza Komunia Święta rozpoczęła się o godz. 12 w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Zobacz zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia.

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii przystąpiła grupa kilkudziesięciu dzieci z parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Uroczystość miała miejsce na sumie w niedzielę, 14 maja i rozpoczęła się tradycyjnie przed wejściem do kościoła.

Tam kapłan powitał dzieci w białych strojach. Następnie ks. Roman Dyląg, proboszcz majdańskiej parafii, pokropił przybyłych na nabożeństwo wodą święconą. Kolejnym punktem było błogosławieństwo dzieci przez rodziców. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, która znajduje się na końcu artykułu.

- Jesteście dziećmi Bożymi. Niech Pan Jezus jeszcze raz wezwie was do jedności ze sobą. Ta jedność będzie najpełniejsza, gdy po raz pierwszy przyjmiecie dzisiaj do waszych serc komunię świętą - żywe i prawdziwe ciało naszego Pana, Jezusa Chrystusa

- mówił przed wejściem do świątyni duszpasterz.

Po uroczystym wejściu do kościoła odprawione zostało nabożeństwo, podczas którego dzieci pierwszy raz przystąpiły do komunii świętej. Tego dnia towarzyszyli najmłodszym ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i krewni, by wspólnie świętować ten czas.

Pierwsza Komunia Święta symbolizuje pierwsze przyjęcie przez dziecko Ciała i Krwi Chrystusa w postaci Eucharystii. Dla wierzących rodziców i dzieci jest to wyjątkowy moment, w którym dziecko staje się pełnoprawnym uczestnikiem katolickiej wspólnoty i otrzymuje Boże błogosławieństwo.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy