Reklama

Artur R. z Kolbuszowej podejrzany o zabójstwo i gwałty pod obserwacją psychiatry i seksuologa. Trafi do więzienia czy do szpitala psychiatrycznego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Artur R. z Kolbuszowej podejrzany o zabójstwo i gwałty pod obserwacją psychiatry i seksuologa. Trafi do więzienia czy do szpitala psychiatrycznego? - Zdjęcie główne

Artur R. z Kolbuszowej trafił na obserwację psychiatryczną. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Artur R. pochodzący z Kolbuszowej oskarżony był o gwałty na kobietach. Podejrzany jest także o to, że podczas gdy przebywał w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, brutalnie zamordował psycholożkę. Teraz trafił pod obserwację psychiatryczną.

37-letniego Artura R., który pochodzi z Kolbuszowej, podejrzanego o zabójstwo psycholożki Zakładu Karnego w Rzeszowie i gwałty badają psychologowie, psychiatra i seksuolog. 

Obserwacja psychiatryczna Artura R. rozpoczęła się we wtorek, 25 października.  Zgodę na obserwację psychiatryczną Artura R. wydał Sąd Okręgowy w Rzeszowie, na wniosek rzeszowskiej prokuratury.

Taka obserwacja jest konieczna, z uwagi na to, że wcześniej na podstawie jednorazowego badania biegli nie byli w stanie określić, czy Artur R. w chwili zabójstwa 39-letniej psycholożki Zakładu Karnego w Rzeszowie, był poczytalny.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie liczy na to, że otrzyma opinię najwcześniej na początku grudnia. To od niej będzie zależeń ostateczne zakończenie śledztwa. Prokurator będzie mógł wtedy skierować do sądu oskarżenia przeciwko Arturowi R. lub umorzyć śledztwo i skierować wniosek o umieszczenie Artura R. w szpitalu psychiatrycznym w warunkach więziennych

Przypomnijmy, że Artur R. 22 lutego 2022 r. zaatakował nożyczkami psycholożkę w jej własnym w gabinecie w trakcie rutynowej konsultacji psychologicznej. Funkcjonariuszka wykrwawiła się na śmierć. Specjalna komisja orzekła, że funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie nie popełnili błędów i nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji służbowych. 

Oddzielne śledztwo w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy więzienia jest badany przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. 

Artur R. oskarżony jest także w innej sprawie - o zgwałcenie 4 kobiet. O tym pisaliśmy m.in. w artykule: Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego oskarżony o kilka brutalnych gwałtów. Zabierał ofiarom bieliznę jako trofeum

Przeczytaj także: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy