Reklama

Artur R. z gminy Kolbuszowa nie przyznaje się do zabójstwa psycholożki w zakładzie karnym w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Artur R. z gminy Kolbuszowa nie przyznaje się do zabójstwa psycholożki w zakładzie karnym w Rzeszowie  - Zdjęcie główne

Prokuratura postawiła zarzuty Arturowi R. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka godzin trwało przesłuchanie Artura R., pochodzącego z gminy Kolbuszowa, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżony jest o zabicie 39-letniej funkcjonariuszki służby więziennej, która pracowała w zakładzie karnym w Rzeszowie.

We wtorek (22 lutego) w zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do tragicznych zdarzeń. Jeden z więźniów rzucił się na funkcjonariuszkę służby więziennej i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów. Zabójstwa miał dokonać Artur R., mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Wcześniej oskarżony o brutalne gwałty i pobicia.

Do tragicznych zdarzeń w rzeszowskim zakładzie karnym doszło około godziny 13. Mężczyzna zaatakował nożyczkami psycholog. Kobieta otrzymała kilka ciosów w okolicę szyi.

Brutalne gwałty, których miał dokonać Artur R. z gminy Kolbuszowa

Za atakiem ma stać Artur R. Jest on mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Wcześniej oskarżony o kilka brutalnych gwałtów. Wszystkie ofiary gwałtów były bite, szarpane, poniżane. Artur R. zabierał im także bieliznę, którą traktował jako trofeum. Więcej o zdarzeniach przeczytasz w artykule: Nowe fakty w sprawie Artura R. z gminy Kolbuszowa, podejrzanego o morderstwo psycholożki w zakładzie karnym w Rzeszowie

Ustalenia prokuratury w sprawie zabójstwa w zakładzie karnym w Rzeszowie 

- 23 lutego w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie wszczęto śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 22 lutego 2022 roku w Rzeszowie, na terenie zakładu karnego w Rzeszowie pozbawienia życia funkcjonariusza Służby Więziennej Bogumiły B., ze szczególnym okrucieństwem oraz działając w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, poprzez zadanie uderzeń zaciśniętą dłonią oraz narzędziem ostrokończystym, spowodowanie szeregu obrażenia ciała, które to obrażenia spowodowały masywny krwotok wewnętrzny i zewnętrzny i śmierć pokrzywdzonej

- przedstawia zarzuty prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik rzeszowskiej prokuratury. 

Artur R. z gminy Kolbuszowa nie przyznaje się do zabójstwa 

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Aktualnie w sprawie trwają intensywne czynności procesowe, mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia oraz weryfikacja wyjaśnień złożonych przez podejrzanego.

Dożywocie dla Artura R. z gminy Kolbuszowa? 

Równocześnie do Sądu Rejonowego w Rzeszowie rzeszowska prokuratura złoży wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Artura R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zarzucony podejrzanemu czyn grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.

- Ponadto informuję, że z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, na chwilę obecną, nie będą udzielane informacje o sprawie, za wyjątkiem przedstawionych w komunikacie 

- zastrzega prokurator Ciechanowski. 

Kim jest Artur R.? - podejrzany o gwałty i zabójstwo, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego

Artur R., 37-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w areszcie tymczasowym przebywa już dwa lata. W połowie 2020 roku, pytając o drogę „zwabił” 22-letnią mieszkankę Rzeszowa, do swojego samochodu. Następnie, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskich miejscowości, gdzie stosując przemoc fizyczną, zgwałcił ją.

Nie była to jedyna ofiara Artura R. Gwałtów dokonał także na trzech innych mieszkankach Rzeszowa, mających 27, 32 i 38 lat. Wszystkie ofiary gwałtów były bite, szarpane, poniżane. Artur R. zabierał im także bieliznę, którą traktował jako trofeum. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy