Reklama

Zakład Saria nadal uciążliwy dla mieszkańców? Starosta wydał decyzję

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Zakład Saria nadal uciążliwy dla mieszkańców? Starosta wydał decyzję  - Zdjęcie główne

Mieszkańcom wciąż doskwiera działalność zakładu. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego jeszcze w lutym na swoim blogu powrócił do tematu związanego z zakładem Saria z Przewrotnego. Poinformował on mieszkańców o poczynaniach Józefa Jodłowskiego, starosty rzeszowskiego.

Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski zdecydował, że nie wyda decyzji nakazującej Zakładowi Saria w Przewrotem przygotowanie i przedłożenie przeglądu ekologicznego. Przegląd ekologiczny to obszerny dokument, przygotowywany na koszt firmy prowadzącej daną działalność, w którym to dokumencie musi być wykazane i udowodnione, że prowadzona działalność nie szkodzi ludziom i środowisku.

ZOBACZ TAKŻE: Kompletnie pijany jechał slalomem przez Hucisko. Inny kierowca zadzwonił na policję

Jak czytamy na blogu burmistrza Pawła Baja, w związku z licznymi głosami mieszkańców (w tym Przewrotnego i Stykowa) burmistrz Baj już we wrześniu 2020 roku wystąpił z wnioskiem do starosty o wydanie decyzji w sprawie obowiązku opracowania raportu ekologicznego. Wielokrotnie przedkładane były dowody świadczące o tym, że Zakład Saria w Przewrotnem, prowadząc swoją działalność, może szkodzi ludziom środowisku.

O zakładzie Saria i planowanej budowie przy nim spalarni pisaliśmy wielokrotnie. O tym przeczytasz tutaj:

- Starosta postanowił inaczej i Saria nie musi przygotowywać raportu i udowadniać, że jej obecna działalność nie szkodzi ludziom i środowisku. Uzasadniając swoją odmowę, starosta pisze m.in. że opracowanie przeglądu stanowi dla zobowiązanego (Sari) istotne obciążenie finansowe, wiele informacji o oddziaływaniu na środowisko będzie można uzyskać po zakończeniu kontroli prowadzonej przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz starostę, a także w raporcie o oddziaływaniu na środowisko dla planowanych w najbliższym czasie inwestycji w zakładzie Saria w Przewrotnem

- pisze burmistrz Baj.

- Decyzję starosty o braku konieczności sporządzenia przeglądu ekologicznego na tym etapie uważam za poważny błąd. Tym bardziej że starosta z tego tytułu nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów – za opracowanie raportu płaciłaby Saria. Mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali to bardziej skuteczne działania kontrolne i sprawdzające. Póki co, z tych działań na razie nic nie wynika. Zakład, jak działał, tak działa nadal i niestety wciąż jest uciążliwy dla mieszkańców

- zauważa włodarz Głogowa Małopolskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy