Reklama

W Kolbuszowej trwa zbiórka wkładów po zniczach. W ten sposób można pomóc ukraińskim żołnierzom. Jak dokładnie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

W Kolbuszowej trwa zbiórka wkładów po zniczach. W ten sposób można pomóc ukraińskim żołnierzom. Jak dokładnie? - Zdjęcie główne

Pojemniki można wrzucać do niebieskiego kontenera ustawionego przy cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej. | foto Kamil Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie Kolbuszowej, przy dwóch cmentarzach, ustawiono pojemniki na niedopalone plastikowe wkłady ze zniczy. Zostawiając je tam, można pomóc walczącej Ukrainie.

- Z takim pomysłem wyszedł Zbigniew Pastuła, nasz parafianin

- mówi ks. Jan Pępek, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta

- Pojemnik na plastikowe wkłady ze zniczy został ustawiony przy bramie do naszego cmentarza

- dodaje duchowny. 

Jak plastikowe opakowanie z resztką parafiny ma pomóc walczącym w Ukrainie? O tym opowiada nam Zbigniew Pastuła, koordynator akcji w Kolbuszowej.

- Są one potrzebne do przygotowania tzw. podgrzewaczy dla walczących żołnierzy. Do ich wykonania wykorzystuje się takie półlitrowe puszki np. po ananasach, wkłada się do nich karton i zalewa parafiną. Tę właśnie parafinę wybieram z niedopalonych wkładów ze zniczy

- wyjaśnia Zbigniew Pastuła. 

Nasz rozmówca w ten sposób pozyskał już około 80 litrów parafiny. Ta zostanie niebawem przekazana do Ukrainy.

- Liczę na to, że mieszkańcy zaangażują się w tę akcję. Z jednego wkładu, który może się wydawać wypalony do końca, można wybrać nawet łyżkę czy dwie parafiny

- zaznacza nasz rozmówca. 

Oznaczony pojemnik ustawiony jest nie tylko przy cmentarzu parafialnym przy kościele św. Brata Alberta. Od niedawna stoi też przy kontenerach obok nekropolii przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej (obok kolegiaty). 

 Akcja będzie kontynuowana przez całą zimę. Być może takie pojemniki staną przy cmentarzach w innych częściach powiatu kolbuszowskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy