Reklama

TOP 15. Te jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego najczęściej wyjeżdżały do akcji w 2022 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Syrena alarmowa we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu kolbuszowskiego w 2022 roku zawyła w sumie 811 razy. To o ponad 200 więcej niż w roku ubiegłym. Sprawdzamy, ile razy wyjeżdżały do akcji poszczególne jednostki OSP.

Kolbuszowscy strażacy w 2022 roku mieli znacznie więcej pracy niż w roku poprzednim. Na terenie całego powiatu kolbuszowskiego interweniowali w sumie 834 razy. W 2021 roku było to znacznie mniej wyjazdów, bo 697. W ubiegłym roku również druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych znacznie częściej wyjeżdżali do akcji.

Rekordowy wynik ochotników

W 2022 roku byli wzywani praktycznie do każdej akcji razem z zawodowcami, bo 811 razy. To bezapelacyjny rekord w stosunku do poprzednich lat. Rok wcześniej syrena zawyła 592 razy, a 2020 rok zakończyli z wynikiem 759 wyjazdów. 

Które jednostki OSP wyjeżdżały w 2022 roku najczęściej do akcji? To przedstawia nasz ranking, który został stworzony w oparciu o statystyki udostępnione przez Komendę Powiatową PSP w Kolbuszowej.

Najwięcej wyjazdów odnotowała w ubiegłym roku jednostka OSP w Majdanie Królewskim - brali udział w 99 akcjach. Na drugim miejscu uplasowali się druhowie z OSP Cmolas (66 wyjazdów). Podium zamyka OSP Kupno z wynikiem 58 wyjazdów.

Na którym miejscu w zestawieniu znalazły się pozostałe jednostki z powiatu? Tego dowiecie się w galerii zdjęć. Jutro natomiast opublikujemy szczegółowy raport, w którym uwzględnimy wszystkie jednostki OSP z terenu naszego powiatu z podziałem na gminy.

Dla porównania, w ubiegłym roku w pierwszej dziesiątce wyjazdów znalazły się jednostki z:

 • OSP Majdan Królewski - 71 wyjazdów
 • OSP Siedlanka - 46 wyjazdów
 • OSP Niwiska - 43 wyjazdy
 • OSP Cmolas - 40 wyjazdów
 • OSP Kolbuszowa Dolna - 38 wyjazdów
 • OSP Nowa Wieś - 37 wyjazdów
 • OSP Widełka - 35 wyjazdów
 • OSP Lipnica - 34 wyjazdy
 • OSP Kupno, OSP Kolbuszowa Górna i OSP Raniżów - po 28 wyjazdów
  OSP Staniszewskie - 27 wyjazdów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy