Reklama

Galeria Smaku w Kolbuszowej zamknęła się po 30 latach działalności. Jaki jest powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Galeria Smaku w Kolbuszowej zamknęła się po 30 latach działalności. Jaki jest powód? - Zdjęcie główne

Galeria Smaku z Kolbuszowej, zawiesiła swoją działalność. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Galeria Smaku w Kolbuszowej po 30 latach gotowania dla lokalnej społeczności zamknęła swoją firmę. Skąd taka decyzja i czy właściciele planują wznowić działalność?

Najpierw firmy musiały zmierzyć się z pandemią i przetrwać ten trudny czas. Później inflacja i znaczny wzrost kosztów funkcjonowania zmusił małe biznesy do podjęcia decyzji o zamknięciu. 

W piątek (30 grudnia 2022 roku) na swoim facebookowym profilu firma Galeria Smaku serwująca domowy obiady, poinformowała o swoim zamknięciu. 

- Po 30 latach pierwszy raz z dniem 1 stycznia 2023 roku zawieszamy naszą działalność do odwołania. Dziękujemy, że jesteście z nami

- czytamy w zamieszczonym wpisie w mediach społecznościowych.

Pani Czesława dodaje, że jest bardzo wdzięczna prezesom, dyrektorom i staroście, z którymi współpracowała. Nie mniej słów wdzięczności kieruj także pod adresem szefów kuchni i pracowników, z którymi tworzyła Galerię Smaku przez 30 lat.

- Wszystkiego dobrego dla wszystkich w Nowym Roku. Dużo szczęścia, radości i zdrowia

- podkreśla nasza rozmówczyni. 

 

Dzisiaj (2 stycznia) dopytujemy właścicielkę firmy Galeria Smaku o powód zawieszenia działalności. W rozmowie z Korso szefowa Galerii Smaku wyjaśniła, że właściciel lokalu, który wynajmowali przy ul. Kolejowej w Kolbuszowej, wypowiedział im umowę najmu. 

- Dostaliśmy wypowiedzenie z zakładu pracy, gdzie funkcjonowaliśmy. Musieliśmy się z lokalu wyprowadzić. Zerwali z nami umowę przez co musiałam zwolnić pięć osób. 

- mówi Czesława Mytych, właścicielka Galerii Smaku w Kolbuszowej. 

Czy Galeria Smaku wznowi działalność? Na ten moment nie ma jeszcze takiej decyzji. Właścicielka firmy gastronomicznej mówi w rozmowie z Korso, że musi dokładnie zastanowić się nad wznowienia biznesu z uwagi na podwyżkę cen produktów spożywczych, jak i energii i pozostałe koszty utrzymania. 

- Żal mi moich ludzi, bo miałam super zgraną załogę. Nie spodziewałam się tego wypowiedzenia. Przeżyłam to okropnie

- dodaje. 

Wypowiedzenie najmu właściciele budynku przy ul. Kolejowej w Kolbuszowej, tłumaczyli koniecznością przeprowadzenia remontu stołówki. 

Przez wypowiedzenie najmu, firma gastronomiczna zmuszona była wypowiedzieć umowę Przedszkolu Marii Montessori w Kolbuszowej, któremu świadczyła usługi cateringu dożywiania.

- Przygotowywaliśmy obiady, śniadanie i kolacje dla 60 dzieci

- mówi właścicielka galerii.  

Galeria Smaku zaczęła swoją przygodę z gotowaniem od lokalu Wienerberger w Kupnie. Później przez 15 lat funkcjonowała w budynku starostwa w Kolbuszowej. Lokal został zamknięty w czerwcu 2020. Starostwo już wcześniej zapowiedziało jego właścicielce, że dzierżawa nie zostanie przedłużona. Dlaczego? Stanisław Stec, sekretarz powiatu, wyjaśniał wtedy, że urząd potrzebuje pomieszczeń pod archiwum.

- Mamy wiele dokumentów oznaczonych kategorią A. To dokumenty, które muszą być przechowywane wieczyście - tłumaczył nasz rozmówca, dodając, że są to m.in. mapy, pozwolenia na budowę czy wydawane decyzje. 

Niespełna dwa lata temu Galeria Smaku przeniosła się na ul. Kolejową w Kolbuszowej, gdzie świadczyła usługi dowozu jedzenia. 

W ostatnim czasie swoją działalność zamknął także lokal gastronomiczny w Kolbuszowej Górnej. Właściciel budynku, w którym znajdował się Gugus Kebab, obecnie szuka nowego najemcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy