Reklama

Ruszył przetarg na dostawę nowego wozu strażackiego dla druhów z OSP Płazówka. O jakim samochodzie mowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Ruszył przetarg na dostawę nowego wozu strażackiego dla druhów z OSP Płazówka. O jakim samochodzie mowa? - Zdjęcie główne

Druhowie z Płazówki niedługą wzbogacą się o nowy wóz strażacki. Co to będzie za samochód? | foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ruszył przetarg na dostawę fabrycznie nowego wozu strażackiego dla druhów z OSP Płazówka. Wykonawca będzie miał 180 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie pojazdu. Są pierwsi zainteresowani.

Promesę na zakup nowego samochodu druhowie z Płazówki odebrali w środę, 29 marca, tego roku. Niedługo później na stronie urzędu pojawił się przetarg na jego dostawę.

Z wodą i sprzętem

Zamówienie obejmuje wykonanie fabrycznie nowego, lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze zbiornikiem na wodę o pojemności minimum 1000 litrów i dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 4,5 tony. Samochód ma mieć silnik o mocy min. 120 kW, sześciobiegową, manualną skrzynię biegów oraz napęd 4x2.

Kabina ma pomieścić sześciu strażaków. Na jej wyposażeniu mają się znaleźć m.in. cztery latarki kątowe akumulatorowe, trzy radiotelefony nasobne oraz radiotelefon przewoźny. Wóz ma posiadać wyciągarkę elektryczną o uciągu co najmniej pięciu ton oraz maszt oświetleniowy wysuwany na tylnej ścianie nadwozia.

Razem z samochodem ma również zostać dostarczony sprzęt strażacki. W skrytkach znajdzie się 10 węży tłocznych, stojak hydrantowy, klucze, przełączniki i prądownice, rozdzielacz, pilarka łańcuchowa, gumowe tłumice, sprzęt burzący, drabina nasadkowa, agregat prądotwórczy trójfazowy, pachołki i flary ostrzegawcze oraz dwie podpory ratownicze. 

Dwóch chętnych

Wykonawca będzie miał 180 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie pojazdu.  Dostawca, aby wziąć udział w przetargu, musiał wykazać, że dostarczył co najmniej jeden fabrycznie nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości nie mniejszej niż 300 tys. zł.

 Do przetargu stanęły dwie firmy - "Dragon" z Dąbrowy Górniczej oraz "Bibmot" z Mielca. Pierwsza z nich zaproponowała realizację zadania za kwotę prawie 399 tys. złotych. Druga zaś przedstawiła nieco korzystniejszą ofertę cenową. Propozycja mieleckiej spółki zamknęła się w kwocie niespełna 395 tys. złotych. 

To jeszcze nie oznacza, że wykonawca, który złożył tańszą wycenę, wygra przetarg. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie brana pod uwagę nie tylko cena, ale również okres gwarancji na podwozie i zabudowę. Pewne jest to, że niezależnie od wyboru gmina niewiele zaoszczędzi. Samorząd planował bowiem przeznaczyć na realizację zamówienia 400 tys. złotych. Na razie dzikowiecka gmina nie zdecydowała, która firma wygrała przetarg.

Marzenie stało się faktem

Ryszard Bąba, radny z Płazówki, który wielokrotnie podczas sesji zabiegał o nowy samochód dla druhów z tamtejszej jednostki, cieszył się z otrzymanego dofinansowania. - Starałem się, bo to należało do radnego. Bardzo się cieszę! - mówił w rozmowie z nami.

Oprócz strażaków z Płazówki, nowy, lekki samochód otrzymają również druhowie z Woli Raniżowskiej. Jak mówił Andrzej Rembisz, prezes tamtejszej jednostki, samochód będzie miał zbiornik o takiej samej pojemności i zostanie wyposażony w podstawowy sprzęt zgodnie ze standardem. Na aucie ma dodatkowo znaleźć się sprzęt do ratownictwa drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy