Reklama

Psy i koty do adopcji w Kolbuszowej i okolicy. Sprawdź, kto czeka na dom [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ProVet Kolbuszowa

Psy i koty do adopcji w Kolbuszowej i okolicy. Sprawdź, kto czeka na dom [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Kociaki czekają na nowy dom. | foto ProVet Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI Pozostawione same sobie. Często wyrzucone jak śmieci. W przytuliskach nie brakuje zwierząt, które czekają na nowy dom. Podobnie jest w Kolbuszowej i okolicy. Zobacz zdjęcia psów i kotów, które można zaadoptować.

Od ponad 10 lat w Kolbuszowej działa przytulisko dla bezdomnych zwierząt. Podobne miejsca wygospodarowane zostały na terenie innych gmin powiatu kolbuszowskiego. To jednak w mieście nad Nilem i okolicznych sołectwach, każdego roku, odnotowuje się największą liczbę porzuconych zwierząt, które trafiają do przytuliska. 

To, jak gmina powinna opiekować się bezdomnymi zwierzętami, zapisane zostało w dokumencie przyjętym przez radnych miejskich w marcu tego roku. Czytamy w nim m.in. o obligatoryjnej sterylizacji i kastracji zwierząt umieszczonych w schronisku i zwierząt z punktu czasowego przetrzymywania, przed oddaniem do adopcji.

Jak to wygląda w praktyce? O to zapytaliśmy kolbuszowski magistrat. Na odpowiedź czekamy. 

Nie ma miesiąca, aby w kolbuszowskim przytulisko nie było kotów, czy psów czekających na nowy dom. Informacje o zwierzętach do adopcji publikowane były najpierw na stronie Straży Miejskiej w Kolbuszowej. Adres ten jest już jednak niedostępny. Na stronie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej również nie ma takiej zakładki, gdzie wyjaśnione byłoby, jak wygląda adopcja, czy też kto czeka na dom. 

Pozostają media społecznościowe. Strona Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej nie jest aktualizowana od roku. Jak więc dowiedzieć się, czy w Kolbuszowej i okolicy mamy zwierzęta do adopcji? Jest to możliwe dzięki blogowi prowadzonemu przez miłośniczkę psów: Z Miłości Do Zwierząt /Kolbuszowa/podkarpacie. Trafiają tam informacje nie tylko o psach i kotach do adopcji z pobliskich przytulisk, ale i znalezionych i błąkających się z okolicy.

Chcemy również, aby na korsokolbuszowskie.pl znalazło się miejsce, w którym Czytelnicy znajdą informacje o zwierzętach do adopcji z powiatu kolbuszowskiego. Ich zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii, którą będziemy aktualizować. 

Bezdomne czworonogi można również adoptować w przytulisku w Spiach w gminie Dzikowiec, które działa od 2015 roku.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy