Reklama

Park dla psów powstanie w Kolbuszowej. Radni zdecydowali o jego lokalizacji. Kto był przeciw?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Park dla psów powstanie w Kolbuszowej. Radni zdecydowali o jego lokalizacji. Kto był przeciw? - Zdjęcie główne

Park dla psów ma się mieścić przy ul. Wolskiej 2 w Kolbuszowej. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O powstanie parku dla psów w Kolbuszowej wnioskowali autorzy petycji, która trafiła na dzisiejsze (23 lutego) obrady Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Samorządowcy uznali, że to dobry pomysł. Wskazali też lokalizację parku dla czworonogów.

Jeszcze w listopadzie 2022 roku mieszkańcy Kolbuszowej napisali do władz miasta petycję w sprawie utworzenia parku dla psów. Chodziło o wyznaczenie ogrodzonego miejsca, w którym czworonogi można byłoby wyprowadzać bez smyczy. 

Petycja w sprawie parku dla psów w Kolbuszowej

- Wniosek ten popieramy faktem licznej grupy właścicieli czworonogów, dla których takie miejsce jest niezwykle istotne w sprawowaniu odpowiedniej opieki nad zwierzętami, a na terenie Kolbuszowej, takiego parku nie ma

- pisali autorzy petycji, którzy w proponowali utworzenie takiego miejsca na działce między basenem Fregata a ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

- Najważniejsze jest, aby wydzielony teren był przestronny, ogrodzony siatką lub płotem, które uniemożliwiają psom ucieczkę

- podkreślali mieszkańcy Kolbuszowej. 

Propozycja radnych miejskich

Sprawą zajęli radni zasiadający w komisji skarg i petycji. Stwierdzili oni, że pomysł mieszkańców jest jak najbardziej zasadny. 

- Różnica była tylko taka, że radni wskazali, aby takie miejsce powstało nie przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej a przy ulicy Wolskiej 2

- wyjaśniał w trakcie czwartkowej sesji sekretarz Krzysztof Matejek. 

Dwie propozycje przy stadionie

Do tematu na sesji odniósł się Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, który zarządza obiektem przy ulicy Wolskiej. Zaznaczył, że ma już dwie wstępne lokalizacje, w których park dla psów mógłby powstać. 

Zapytany przez nas wyjaśnił, że pod uwagę może być wzięty teren znajdujący się po prawej stronie, przed bramą główną prowadzącą na teren obiektów fundacji, w tym stadionu. Taki park dla psów mógłby także powstać w miejscu dawnej strzelnicy, a właściciele czworonogów mogliby tam wejść od strony ul. Słonecznej. 

- Biorąc pod uwagę te lokalizacje mamy na uwadze to, aby do parku można się było dostać, nie wchodząc na teren fundacji, gdzie przykładowo czasami mamy wydarzenia biletowane 

- wyjaśnia Grzegorz Romaniuk.

Pomysłodawcą radny Panek

O stworzenie miejsca dla czwórnogów wnioskował jeszcze w 2020 roku radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej. Kiedy to zaproponował na forum, na sali nie brakowało uszczypliwych komentarzy czy też śmiechu. 

- Reakcja niektórych osób na sali była spowodowana tym, że część z nich po prostu rzadko wyjeżdża poza granicę naszego powiatu, przez co mają dosyć ograniczone horyzonty. Jest to po prostu inne pokolenie, które inaczej patrzy na wiele spraw

- tak radny Panek komentował to zachowanie podczas rozmowy z Korso.

Tak głosowali radni

Podczas czwartkowego głosowania radnych była za. Od głosu wstrzymali się samorządowcy z Widełki: Stanisław Dworak i Stanisław Rumak. Przeciw byli Józef Fryc z Kolbuszowej i Julian Dragan z Weryni.

Na razie samorządowcy nie mówili o konkretnych terminach, kiedy park dla psów w Kolbuszowej miałby powstać.

- Myślę, udałoby się to zorganizować jeszcze w tym roku, ponieważ to nie byłyby duże koszty. Uważam, że to jest tylko kwestia chęci

- powiedział nam dzisiaj po sesji radny Piotr Panek i dodał, że według niego lokalizacja parku dla czworonogów na terenie miasta jest lepszym pomysłem, niż przy oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej, gdzie docelowo ma powstać także gminne schronisko dla zwierząt. 

Do tematu wrócimy. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy