Reklama

Kolejny rok z płatnym parkingiem w centrum Kolbuszowej. Ile pieniędzy trafiło do gminnej kasy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Kolejny rok z płatnym parkingiem w centrum Kolbuszowej. Ile pieniędzy trafiło do gminnej kasy? - Zdjęcie główne

Kierowcy mogą korzystać z jednego z czterech parkometrów ustawionych w centrum miasta. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nami kolejny rok działania płatnej strefy parkowania w centrum Kolbuszowej. Podliczono ile pieniędzy w 2022 roku kierowcy wydali na opłacenie postoju na kolbuszowskim rynku.

Za zostawienie samochodu w centrum Kolbuszowej, w wyznaczonej strefie, kierowcy płacą od listopada 2019 roku. Zgodnie z tym ,co ustalili kilka lat temu radni miejscy, pierwsze 30 minut parkowania jest darmowe.

- I tak jednak trzeba udać się do jednego z parkometrów, w którym po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu dostaniemy darmowy bilet. Należy go następnie umieścić na podszybiu

- wyjaśniał jeszcze przed uruchomieniem strefy Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej.

Te pół godziny ma być czasem na załatwienie najpilniejszych spraw bez konieczności płacenia. Niestety często kierowcy, myśląc, że płacić nie muszą, nie odbierają z parkomatu bileciku zerowego. W efekcie darmowy postój może ich kosztować 50 zł opłaty dodatkowej.

Miejsce parkingowe kierowca można opłacić w jednym z czterech parkometrów znajdujących się w rynku. Każda godzina kosztuje złotówkę. 

- Z tytułu opłat za postój w strefie płatnego parkowania do urzędu miejskiego wpłynęło w 2022 roku 90 887,40 zł

- poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej (23 lutego) Grzegorz Dzimiera, szef kolbuszowskich strażników miejskich.

To czy kierowcy pobierają bileciki, sprawdzają kilka razy dziennie pracownice Biura Obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Kolbuszowej. W minionym roku wystawiły one łącznie 1013 wezwań do opłaty dodatkowej.

- Złożonych zostało 60 reklamacji, z których 35 uznano. Wszczęto 367 postępowań egzekucyjnych, z tego zakończono 208, w toku egzekucji na koniec roku pozostawało 159 spraw

- dodał komendant Dzimiera.

W 2022 roku wystawiono także 19 kart abonamentowych na kwotę 1920 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy