Reklama

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 2023 w Weryni. - Daliście wyraz miłości do ojczyzny kochana młodzieży - mówił Franciszek Batory z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" tradycyjnie zorganizowano w Weryni (gm. Kolbuszowa). Uroczystości odbyły się w poniedziałek, 27 lutego. W tym szczególnym dniu nie zabrakło Franciszka Batorego, brata patrona szkoły podstawowej.

Od kilku lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca. Tego dnia wspominamy m.in. ktp. Józefa Batorego (pośmiertnie awansowanego do stopnia majora), który urodził się w Weryni. Tak było i w tym roku. Gminne obchody odbyły się właśnie tam. 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.40 od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą kpt. Józefa Batorego, patrona szkoły. Następnie została odprawiona msza święta w kościele parafialnym, po której uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przeszli pochodem do szkoły podstawowej.

Tam z kolei miała miejsce część oficjalna, podczas której program artystyczny przedstawili wychowankowie weryńskiej placówki. Na końcu głos zabrali zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć Franciszka Batorego. To brat Józefa, który jest jednym z ostatnich, żyjących naocznych świadków procesu IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

- Jestem oszołomiony kochana młodzieży. Od maleńkich, do najstarszych - wyście dali prawdziwy występ. Wam pedagodzy stawiam szóstkę za reżyserię. To był wspaniały występ. Jeśli droga do nieba otwarta, to tym, co ojczyźnie służą. W swoich wystąpieniach, kochana młodzieży, daliście wyraz miłości do ojczyzny. Od kiedy należy kochać rodzinę w domu i ojczyznę, Polskę? Zdradzę wam tajemnicę. Święta miłości kochanej ojczyzny, od lat najmłodszych do późnej siwizny

- podsumował Franciszek Batory w swoim niedługim przemówieniu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Znajdziecie tam fotografie z pochodu oraz oficjalnej części uroczystości, które miały miejsce w szkole w Weryni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy