Reklama

Kolejny fabrycznie nowy wóz trafi lada moment do kolbuszowskiej straży pożarnej. Co to będzie za samochód i kiedy zaparkuje w garażu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolejny fabrycznie nowy wóz trafi lada moment do kolbuszowskiej straży pożarnej. Co to będzie za samochód i kiedy zaparkuje w garażu? - Zdjęcie główne

Co to będzie za wóz i kiedy trafi do kolbuszowskiej straży? Sprawdzamy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lada moment do Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej trafi kolejny, fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Komendant zdradził nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie to samochód. Wiemy również, na jakim etapie jest trzeci przetarg na dostawę ostatniego, średniego wozu.

Pierwszy fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, zaparkował w garażu kolbuszowskiej komendy w nocy z 28 lutego na 1 marca tego roku. Funkcjonariusze przyjechali nim prosto z fabryki Moto-Truck w Kielcach. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowy wóz za ponad milion złotych trafił do kolbuszowskich strażaków [WIDEO]

Mamy grudzień 2022 roku i lada moment do kolbuszowskiej komendy przyjedzie kolejny nowy wóz. Kiedy dokładnie? O to zapytaliśmy st. bryg. Jacka Nitę, Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej.

Ciężki wóz do pożarów w lasach

Drugim samochodem, który trafi do kolbuszowskiej komendy, będzie ciężka Scania, która pomieści 7 000 litrów wody. Wóz wyjdzie z fabryki "Szczęśniak - pojazdy specjalne", która mieści się w Bielsku-Białej. Ma to być samochód z przeznaczeniem do pożarów na terenach leśnych.

W rozmowie z nami szef kolbuszowskich strażaków poinformował, że samochód stanie w garażu kolbuszowskiej straży najpewniej już w przyszłym tygodniu.

- Miał być dostarczony 1 listopada, natomiast z braków podwozi, jeszcze nie ma tego samochodu. Jesteśmy natomiast po wstępnym odbiorze, który odbył się w poniedziałek (28 listopada - przyp. red) i wóz prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie u nas

- przekazał i dodał, że strażacy zgłosili w fabryce swoje ostatnie uwagi, spostrzeżenia i po poprawkach oraz odbiorze końcowym samochód przyjechać ma do Kolbuszowej.

Przetarg na dostawę ciężkiego wozu do Kolbuszowej prowadzi Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

Średni do ratownictwa na drogach

Przetarg na trzeci nowy samochód, który niebawem również trafi do kolbuszowskiej komendy, prowadzi z kolei KW PSP w Poznaniu. Ma nim być średni wóz z przeznaczeniem do ratownictwa technicznego.

- Będzie to średni samochód ze sprzętem do udzielania pomocy przy wypadkach komunikacyjnych - nadmienił komendant.  Na jakim aktualnie etapie jest postępowanie przetargowe? O to również zapytaliśmy szefa kolbuszowskich strażaków.

- Jesteśmy po podpisaniu umowy. Pierwotnie samochód ma trafić w okolicach kwietnia przyszłego roku

- powiedział komendant i zaznaczył, że termin zostanie najprawdopodobniej przedłużony do lipca. - Ta produkcja podzielona jest na etapy. W którym etapie my go dostaniemy, tego nie jestem w stanie teraz powiedzieć - podsumował Nita.

Wysłużone wozy do OSP

Warto dodać, że w sumie trzy wozy, które były do tej pory używane przez zawodowców, zostaną przekazane do OSP. Jeden z nich, ciężki mercedes atego, jest już w rękach strażaków-ochotników z Nowej Wsi (gm. Kolbuszowa). Jego oficjalne przekazanie nastąpiło 30 lipca tego roku. Pisaliśmy o tym w artykule: Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi z „nowym” wozem. W sobotę odebrali kluczyki [ZDJĘCIA]

Dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu trafią jeszcze dwa średnie samochody - iveco i renault. Ten pierwszy powędruje do OSP w Krzątce (gm. Majdan Królewski), która stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugi natomiast pozyskają druhowie z Niwisk.

Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP i zarazem przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków w rozmowie z nami zapewnił, że druhowie z OSP Krzątka otrzymają nowy samochód z chwilą, kiedy iveco stanie się zbędne dla komendy PSP. - Samochód marki Iveco definitywnie idzie do Krzątki i koniec, kropka - powiedział stanowczo parlamentarzysta. Pisaliśmy o tym w artykule: Wóz strażacki dla OSP w Krzątce z opóźnieniem. Dlaczego to tyle trwa?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy