Reklama

Wóz strażacki dla OSP w Krzątce z opóźnieniem. Dlaczego to tyle trwa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzątka

Wóz strażacki dla OSP w Krzątce z opóźnieniem. Dlaczego to tyle trwa? - Zdjęcie główne

Druhowie z OSP Krzątka od kilku lat czekają na wymianę wozu. Starają się bowiem o włączenie do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Kiedy trafi do nich wysłużony wóz z PSP Kolbuszowa? | foto OSP Krzątka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI OSP w Krzątce miała dostać w spadku po PSP Kolbuszowa wóz ratowniczo-gaśniczy. Miał on trafić do druhów w maju. Jest końcówka czerwca, a samochodu nadal nie ma. Jak sprawę komentuje st. bryg. Jacek Nita, szef kolbuszowskich strażaków?

Mieszkańcy Krzątki dopytują, co z samochodem dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Ta miała wzbogacić się o używany wóz zaraz po zakupie przez Komendę Powiatową PSP w Kolbuszowej fabrycznie nowego samochodu.

 

Druhowie chcą iveco

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Mateuszem Golą, prezesem OSP Krzątka. Jak nas poinformował, na chwilę obecną "nowego" wozu nie będzie. Pierwotnie miał on trafić do druhów w maju. Przedstawiciel jednostki w rozmowie z nami powiedział, że chcą oni w spadku po zawodowcach otrzymać średni samochód marki Iveco. Zarząd OSP wystosował w tej sprawie pismo do Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej.

 

Warto dodać, że gmina Majdan Królewski dołożyła kolbuszowskim strażakom 121 tysięcy złotych do zakupu nowego MAN`a. Miało być to gwarantem, że wysłużony wóz trafi do jednej z jednostek OSP na terenie majdańskiej gminy. Czy tak faktycznie będzie?

 

Wóz zarezerwowany

Jak poinformował nas st. bryg. Jacek Nita, szef kolbuszowskich strażaków, z iveco korzystają jeszcze funkcjonariusze PSP. Aktualnie do przekazania jest możliwy ciężki Mercedes Atego, którego zastąpił fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Kolbuszowska komenda odebrała go początkiem marca. W związku z tym, że OSP Krzątka chce koniecznie średni samochód, musi czekać. Przekazanie iveco będzie możliwe w momencie, kiedy kolbuszowska straż pożarna otrzyma kolejny nowy wóz, który go zastąpi. - To jest ich decyzja, nie moja - zapewnia komendant.

 

Stanowisko w tej sprawie zajął również Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP i zarazem przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków. Jak zapewnił w rozmowie z Korso, druhowie otrzymają nowy samochód z chwilą, kiedy iveco stanie się zbędne dla komendy PSP. - Samochód marki Iveco definitywnie idzie do Krzątki i koniec, kropka - powiedział stanowczo parlamentarzysta.

 

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Jak powiedział Chmielowiec, w dzisiejszych czasach może to być za miesiąc, dwa, a może w grudniu. Druhowie muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy