Reklama

Kolejna radna składa rezygnację. Oznacza to nowe wybory!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolejna radna składa rezygnację. Oznacza to nowe wybory!  - Zdjęcie główne

Małgorzata Marut z Hadykówki złożyła rezygnację z pełnienia funkcji radnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Małgorzata Marut z Hadykówki zrezygnowała z bycia radną. Dlaczego postanowiła złożyć mandat i przestać pełnić funkcję przedstawicielki mieszkańców? To już kolejna osoba, która zrezygnowała z bycia radnym gminy Cmolas.

Małgorzata Marut od października 2019 roku pełniła funkcję radnej Hadykówki. Początkiem czerwca postanowiła zrezygnować. Dlaczego? - Życie pisze różne scenariusze. Musiałam podjąć taką decyzję - mówi w rozmowie z nami Małgorzata Marut.

Od teraz jedynym radnym, który reprezentuje Hadykówkę, jest Rafał Stróż. Małgorzata Marut sądziła, że dłużej pobędzie radną. Tak się jednak nie stało i w połowie kadencji zrezygnowała.

- Myślałam, że dłużej pobędę w tej radzie, ale mieszkańcy mnie do tej decyzji też zmotywowali. Wydaje mi się, że w Hadykówce jest dużo osób młodych, którzy będą mogli się teraz wykazać

- tłumaczyła radna Marut.

W rozmowie zaznaczyła ona również, że wielu mieszkańców zastanawiało się, dlaczego postanowiła zrezygnować. Uważali oni, że mogła ona zrobić jeszcze dużo dobrego dla Hadykówki. Byli i tacy, którzy mieli odmienne zdanie.

- Niektórzy nie byli zadowoleni

- mówiła radna o reakcji niektórych osób.

Małgorzata Marut dodała także, że jej rezygnacja podyktowana jest jej sprawami osobistymi, które ułożyły się inaczej.

- Chciałam podziękować wszystkim za współpracę, no i oczywiście wyborcom, którzy oddali na mnie głos. Swojemu następcy życzę wszystkiego najlepszego. Nie wiem, kto się zgłosi. Wydaje mi się, że jest kilka osób, które się udzielają, nawet ktoś ze strażaków. Może mają też więcej czasu, bo trzeba tego czasu dużo poświęcić

- zauważyła radna z Hadykówki.

Już druga rezygnacja

Rezygnacja Małgorzaty Marut z Hadykówki jest już kolejną w Radzie Gminy Cmolas. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu rezygnację złożył Ryszard Walczyk z Ostrów Tuszowskich. Więcej o tym przeczytasz tutaj: Ewelina Nowicka oficjalnie radnym

Kto zasiądzie na stołku radnego zamiast Małgorzaty Marut? Tego jeszcze nie wie nikt.

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, poinformował, że radna złożyła rezygnację początkiem czerwca do przewodniczącego rady. Rezygnacja została przesłana 18 czerwca do komisarza wyborczego w Tarnobrzegu.

Wybory najprawdopodobniej odbędą się w niedzielę, 3 października. Wszystko jednak zależy od liczby kandydatów. Jeżeli zgłosi się tylko jeden, nie będzie potrzeby przeprowadzania głosowania. Zostanie on automatycznie członkiem radny, tak jak to było w przypadku Eweliny Nowickiej z Ostrów Tuszowskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy