Reklama

Starosta Józef Kardyś apeluje do mieszkańców. - Nie ma już czasu na wątpliwości! - pisze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Starosta Józef Kardyś apeluje do mieszkańców. - Nie ma już czasu na wątpliwości! - pisze  - Zdjęcie główne

Jóżef Kardyś, starosta kolbuszowski zaapelował do mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szpital Powiatowy w Kolbuszowej i jego pracownicy biją na alarm. Tak mało osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 nie ma nigdzie. Podkarpacie jest na szarym końcu w rankingu, powiat kolbuszowski jeszcze dalej. Apel do mieszkańców skierował również Józef Kardyś, starosta kolbuszowski.

Akcja szczepień w całej Polsce trwa od dłuższego czasu. Rząd publikuje aktualne dane dotyczące szczepień w poszczególnych gminach. Najgorzej zestawieniu wypada województwo podkarpackie, w tym powiat kolbuszowski. Tak mało zaszczepionych przeciwko Covid-19 nie ma nigdzie. Powiat kolbuszowski długo był białą plamą, jeżeli chodzi o zakażenia. Początkowo na naszym terenie było najmniej zakażeń w całej Polsce. Tym razem jest białą plamą, jeżeli chodzi o szczepienia i liczbę osób, które zechciały przyjąć preparat.

Starosta apeluje

Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego, w trosce o zdrowie wszystkich zamieszkujących powiat kolbuszowski zachęca do szczepień przeciwko Covid-19. Starosta Kardyś podkreśla, że zdaniem ekspertów lekarzy wirusologów czwarta fala zakażeń może pojawić się może w Polsce już za jeden, dwa miesiące.

Nowy wariant, zwany Deltą, budzi ogromne obawy, gdyż jest to najgroźniejszy i najbardziej niebezpieczny dotychczas rodzaj koronawirusa. Wariant Delta jest groźny, ponieważ ma znacznie większą zakaźność wobec wariantu Alfa, czyli brytyjskiej odmiany koronawirusa. Delta ma zakaźność od 40 do 60 proc. większą niż poprzednie warianty koronawirusa, więc przy tego rodzaju patogenie także powikłania mogą być znacznie poważniejsze.

- Wirus Delta jest najbardziej niebezpieczny dla osób niezaszczepionych, dlatego wszyscy musimy wziąć za siebie odpowiedzialność i jak najszybciej się zaszczepić

- apeluje szef powiatu kolbuszowskiego.

Starosta zauważa, że szczepionki charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, wobec czego u osób zaszczepionych w przypadku zakażenia wirusem Delta można liczyć na łagodny przebieg choroby.

- O ile nie uchronią nas w 100 procentach przed zachorowaniem, to niewątpliwie w 100 procentach uchronią nas przed śmiercią, a w kilkudziesięciu procentach przed ciężkim przebiegiem choroby

- nadmienia Józef Kardyś.

- Niewątpliwie najcięższa sytuacja może nastąpić w regionach, w których znaczna część populacji będzie niezaszczepiona. Nawet jeżeli ktoś uważa, że nie musi się szczepić, bo jest młody i zdrowy, niech pomyśli, że dzięki temu, że się zaszczepi, ochroni swoich bliskich, współpracowników i dzieci. Nie ma już czasu na wątpliwości, apeluję więc zaszczepmy się i uratujmy nasze zdrowie i życie

- zaznacza starosta Józef Kardyś.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy