Reklama

Jak rozpocząć przygodę z akwarium?

Opublikowano:
Autor:

Jak rozpocząć przygodę z akwarium? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Opieka nad każdym zwierzątkiem wymaga wiele troski, cierpliwości, ale również wiedzy. Rozpoczynając swoją przygodę z akwarium napotyka się na wiele zagadek, wyzwań i pytań. Co należy wiedzieć jeszcze przed kupnem akwarium?

Jakie akwarium wybrać?

Już podczas zakupu akwarium natrafiamy na problem - jaką wielkość wybrać? Na początku swojej drogi z akwarystyką nie należy porywać się na ogromne akwaria. Ich prowadzenie wymaga bowiem dużych umiejętności i doświadczenia. Wybór bardzo małego akwarium również nie jest dobrym pomysłem. Wynika to z faktu, iż w takim zbiorniku trudniej jest utrzymać stabilność i równowagę biologiczną. Warto również wspomnieć, że szklane kule bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie rybek i z tego typu akwariów należy rezygnować. Odwiedzając sklep akwarystyczny warto sięgnąć po poradę osób pracujących w nim.

Umiejscowienie zbiornika z rybkami w domu nie może być przypadkowe. Ryby do życia potrzebują odpowiedniej ilości światła. Nie oznacza to jednak, że akwarium powinno się umieszczać przy oknie. Nic bardziej mylnego. Akwarium należy umieścić w głębi pomieszczenia. Odpowiednią ilość światła zapewni oświetlenie LED do akwarium.

Ze względów technicznych akwarium warto umieścić na szafce stabilnej i niewrażliwej na wodę. Podczas pielęgnacji rybek oraz czyszczeniu ich zbiornika, woda niejednokrotnie będzie znajdowała się dookoła na szafce i podłodze. Należy również pamiętać, że ciężar napełnionego akwarium nie jest mały. Z tego względu warto zaopatrzyć się w specjalną szafkę akwariową, stworzoną pod wymiar Twojego akwarium.

Wyposażenie akwarium

Prowadzenie akwarium wymaga znacznie więcej zaangażowania, umiejętności i sprzętu niż oczko wodne, które często spotykamy na podwórku. Szklany domek dla ryb musi zapewnić tym zwierzątkom odpowiednie warunki do egzystencji.

Odwiedzając sklep akwarystyczny bezwzględnie musimy pamiętać o zakupie najważniejszych elementów akwarium. Pierwszym z nich jest filtr, którego zadaniem jest oczyszczanie wody z substancji, które mogłyby źle wpłynąć na mieszkańców akwarium. Równie ważna jest grzałka utrzymująca odpowiednią temperaturę wody oraz napowietrzacz, który wzbogaci wodę w życiodajny tlen. Ostatnim kluczowym elementem jest zapewnienie rybom światła. Oświetlenie LED do akwarium z pewnością sprawdzi się znakomicie.

Jeszcze więcej radości niż zakup oprzyrządowania technicznego powinno sprawić zaopatrzenie się w dekoracje do akwarium. Sprawi ono, że będziemy chcieli podziwiać nasze rybki godzinami, ale również zapewni mieszkańcom akwarium odpowiednie warunki do życia. Jako dodatki służy tło, podłoże (kamyczki), kamienne lub drewniane ozdoby, a także rośliny. 

Najbardziej ekscytującym momentem w zakładaniu akwarium jest jego zarybianie. Kupując rybki należy bezwzględnie zapoznać się z warunkami jakie dany gatunek musi mieć spełnione aby żyć. Jeśli planujesz wprowadzić do akwarium więcej niż jeden gatunek rybek, musisz sprawdzić czy dane gatunki mogą ze sobą przebywać w jednym zbiorniku. 

Prowadzenie akwarium i hodowla rybek to ogromna przyjemność i satysfakcja. Widok pływających rybek napawa spokojem. Warto oddać się temu rodzajowi odpoczynku i relaksu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE