Reklama

Zabierz głos w sprawie przebiegu obwodnicy Kolbuszowej [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jutro (14 lipca) w budynku przy stadionie w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie dotyczące projektowanej dużej obwodnicy Kolbuszowej. Rozpoczęcie o godz. 16.

Projektanci przygotowali kilka wariantów przebiegu dużej obwodnicy Kolbuszowej. Teraz do tych koncepcji będą mogli odnieść się mieszkańcy podczas spotkania (14 lipca) lub w formie pisemnej na formularzach opinii udostępnionych w urzędzie, lub na stronie internetowej.

- Podpisane formularze opinii, dotyczące przedsięwzięcia można również przesyłać w terminie 14 dni od daty spotkania informacyjnego pocztą na adres: Promost Consulting Sp. z o.o. sp. k., ul. Jana Niemierskiego 4, 35-307 Rzeszów lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@promost.pl

- informują przedstawiciele firmy projektującej dużą obwodnicę Kolbuszowej.

Obecnie realizowany etap inwestycji obejmuje zakres Studium Korytarzowego, w którym zaproponowano przebieg obwodnicy w 9 alternatywnych wariantach oznaczonych od 1 do 9. Warianty od 1 do 5 zlokalizowane są po wschodniej części miasta i po wschodniej stronie drogi krajowej nr 9. Warianty od 6 do 9 zlokalizowane są w zachodniej części miasta i zachodniej stronie drogi krajowej nr 9.

Wariant 1

Początek Wariantu 1 zlokalizowany jest na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Zarębki. Na końcowym odcinku droga włącza się do istniejącej drogi krajowej nr 9 w miejscowości Kupno w okolicy stacji paliw oraz firmy Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 9,3 km.

Wariant 2

Początek Wariantu 2 zlokalizowany jest pobliżu granicy gmin Cmolas i Kolbuszowa na istniejącej drodze krajowej nr 9. Na początkowym odcinku trasa przekracza kolejno rzekę Przyrwa oraz linię kolejową. Droga biegnie do miejscowości Widełka, gdzie zaprojektowano koniec obwodnicy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 13,4 km.

Wariant 3

Początek Wariantu 3 zlokalizowany jest w miejscowości Kolbuszowa Dolna na istniejącej drodze krajowej nr 9. Na końcowym odcinku droga po raz kolejny przebiega nad linią kolejową nr 71, po czym włącza się do istniejącej drogi krajowej nr 9 w miejscowości Kupno w okolicy stacji paliw oraz firmy Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 8,5 km.

Wariant 4

Początek Wariantu 4 zlokalizowany jest w gminie Cmolas na istniejącej drodze krajowej nr 9. Droga biegnie do granicy miejscowości Widełka i Kupno, gdzie zaprojektowano koniec obwodnicy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 12,5 km.

Wariant 5

Początek Wariantu 5 zlokalizowany jest pobliżu granicy gmin Cmolas i Kolbuszowa na istniejącej drodze krajowej nr 9. Droga biegnie w kierunku południowo wschodnim do miejscowości Widełka, gdzie zaprojektowano koniec obwodnicy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 14,6 km.

Wariant 6

Początek Wariantu 6 zlokalizowany jest w Zarębkach na istniejącej drodze krajowej nr 9. Droga prowadzona jest w przy zachodniej granicy miasta, a swój koniec ma na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kupno przy stacji paliw oraz okolicach firmy Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 12 km.

Wariant 7

Początek Wariantu 7 zlokalizowany jest w Zarębkach na istniejącej drodze krajowej nr 9. Droga prowadzona jest w przy zachodniej granicy miasta, a swój koniec ma na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kupno za stacją paliw oraz okolicach firmy Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 12,5 km.

Wariant 8

Początek wariantu 8 zlokalizowany jest w Zarębkach na istniejącej drodze krajowej nr 9. Droga prowadzona jest za zachodnią granicą miasta w zmiennym oddaleniu od niej, a swój koniec ma na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kupno za stacją paliw oraz firmą Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 13,8 km.

Wariant 9

Początek wariantu 9 zlokalizowany jest na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Cmolas. Droga prowadzona jest za zachodnią granicą miasta w znacznym oddaleniu od niej, a swój koniec ma na istniejącej drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kupno za stacją paliw oraz firmą Wienerberger Ceramika Budowlana. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 17,1 km.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy