Reklama

Obwodnica Kolbuszowej. Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny krok do budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej został zrobiony. W przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy miasta w ciągu DK9 została wybrana najkorzystniejsza oferta. - Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłyną odwołania, możliwe będzie podpisanie umowy - mówi Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie. Inwestycja ma być realizowana w latach 2026–2028.

Najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej złożyła firma Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k. Jej wartość to 2 898 029,32 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne zdjęcia z Bieszczad. Zrobił je Fin [ZDJĘCIA]

- Zamówienie obejmuje opracowanie studium korytarzowego (SK), studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) 

- wylicza Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. 

Jedna ze stu obwodnic

Obwodnica Kolbuszowej to zadanie z rządowego Programu 100 obwodnic, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. Wybrany w drodze przetargu wykonawca będzie miał za zadanie przeanalizować możliwość poprowadzenia nowej drogi zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej miasta.

- Ostatecznie przebieg nowej drogi zostanie ustalony w planowanej do uzyskania w ramach zamówienia decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU)

- dodaje Joanna Rarus.

Obwodnica powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości ok. 8,5 km. Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie projektuj i buduj.

Mniejszy ruch w Kolbuszowej

Celem budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej, o której w mieście nad Nilem mówi się od lat, jest przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się mieście. 

- Nowa trasa ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom - Rzeszów i dalej w kierunku południowym, tj. do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku.

Usprawni to ruch tranzytowy, którego część z drogi ekspresowej S7, przejmuje DK9. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju

- wylicza rzecznik GDKKiA.

W ramach rządowego programu na Podkarpaciu powstanie łącznie osiem obwodnic:  

  • Brzostka i Kołaczyc w ciągu DK73
  • Jasła w ciągu DK73, 
  • Kolbuszowej w ciągu DK9, 
  • Miejsca Piastowego w ciągu DK28, 
  • Nowej Dęby w ciągu DK9, 
  • Pilzna w ciągu DK73, 
  • Przemyśla w ciągu DK28/77, 
  • Sanoka w ciągu DK84 - II etap.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy