Reklama

Geoportal Kolbuszowa. Teraz mapę i wypis załatwisz przez internet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: https://kolbuszowa.geoportal2.pl/pl

Geoportal Kolbuszowa. Teraz mapę i wypis załatwisz przez internet - Zdjęcie główne

foto https://kolbuszowa.geoportal2.pl/pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeśli potrzebujesz mapę ewidencyjną, zasadniczą czy wypisy z rejestru gruntów możesz zamówić je bez wychodzenia z domu. Tego typu możliwość dostępna jest na Geoportalu Powiatu Kolbuszowskiego.

Aktualnie każdy mieszkaniec, posiadający bankowość internetową, może za pośrednictwem usług dedykowanych na geoportalu powiatowym zamówić potrzebne dokumenty geodezyjne: mapę ewidencyjną, zasadniczą czy wypisy z rejestru gruntów, budynków czy lokali.

- Narzędzia te umożliwiają zarówno dokonanie płatności oraz zamówienie dokumentów we wskazanym formacie (wydawane są dokumenty elektroniczne lub tradycyjne papierowe), jak i ich odbiór według woli mieszkańca (on-line, osobisty czy też za pośrednictwem operatora pocztowego)

- mówi Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa.

Znajdziesz w sieci 

Obecnie w powiecie kolbuszowskim większość prac geodezyjnych (ponad 90 proc.) jest obsługiwanych za pośrednictwem geoportalu kolbuszowskiego.

- Również rzeczoznawczy majątkowi coraz częściej korzystają z możliwości zamawiania danych z rejestru cen nieruchomości za pośrednictwem usług sieciowych dostępnych na tym portalu

- dodaje przedstawicielka starostwa. Aby wejść na stronę i się zalogować kliknij TUTAJ.

Cyfryzacja zasobów 

Aktualnie w powiecie kolbuszowskim, w postaci wektorowej, zbudowane zostały m.in. bazy danych ewidencji gruntów i budynków oraz bazy danych obiektów topograficznych.

- Cyfryzacją objęto natomiast ponad 34 tysiące operatów geodezyjnych, prawie tysiąc archiwalnych, papierowych rejestrów gruntów oraz całość akt uwłaszczeniowych z terenu powiatu kolbuszowskiego, co daje łącznie prawie 1,5 miliona zeskanowanych stron i przetworzonych do różnych baz danych

- mówi Barbara Żarkowska.

Ogromny projekt

Usługi te możliwe są dzięki realizacji projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej” (PSiP), który w tym roku został zakończony. Jak zaznacza przedstawicielka starostwa, było to największe tego typu przedsięwzięcie, zrealizowane na terenie powiatu od początku jego istnienia.

Zadanie to było współfinansowane m.in. z unijnych pieniędzy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy