Reklama

Bardzo duże zmiany w wielu parafiach w powiecie kolbuszowskim. Przychodzą nowi księża [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Bardzo duże zmiany w wielu parafiach w powiecie kolbuszowskim. Przychodzą nowi księża [LISTA] - Zdjęcie główne

Zmiany nastąpią w siedmiu parafiach na terenie powiatu kolbuszowskiego. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak udało nam się ustalić, w wielu parafiach z powiatu kolbuszowskiego nastąpią duże zmiany. Wierni poznają nowych księży, którzy zostali przydzieleni do nowych miejsc. Gdzie nastąpią największe zmiany?

Nowi proboszczowie obejmą parafie od 2 sierpnia. Z kolei wikariusze zostaną przydzieleni do nowych miejsc od 21 sierpnia.

Zmiany nastąpią w:

  • Parafia Widełka:
Ks. Grzegorz Guzior zostanie przeniesiony do Brzeździedzy. Z kolei do Widełki przyjdzie ks. Daniel Midura z Jasła.

  • Parafia Cmolas:
Z parafii odchodzi ks. Mariusz Bilski i zostaje przeniesiony do Dąbrówki. Na jego miejsce zostanie przydzielony ks. Adam Piotrowicz z Dobrzechowa.

  • Parafia Wszystkich Świętych w Kolbuszowej:
Z kolbuszowskiej kolegiaty do Dobrzechowa odchodzi ks. Mateusz Olbrot. Zastąpi go ks. Arkadiusz Puzio z Wysokiej Głogowskiej. Z Kolbuszowej do Nienadówki zostaje przeniesiony także ks. Paweł Pratko. Do kolegiaty przydzielony został ks. Mariusz Uryniak z Łączek Kucharskich.

  • Parafia Kupno:
Z kupieńskiej parafii do Tarnowca odchodzi ks. Wojciech Kmiotek. Na jego miejsce z Gorlic został przydzielony ks. Przemysław Hajduk.

  • Parafia Św. Brata Alberta w Kolbuszowej:
Kapelanem szpitala powiatowego w Kolbuszowej został ks. Przemysław Zapór. Do Kolbuszowej przychodzi ks. Marcin Wawrzonek z Nienadówki.

  • Parafia Trzęsówka:
Ksiądz Stanisław Majda zostaje rezydentem w parafii, z kolei ks. Krzysztof Szczęch administratorem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy