Reklama

24-letni Karol Klecha z powiatu kolbuszowskiego przyjął święcenia kapłańskie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Karol Klecha, pochodzący z Płazówki (gmina Dzikowiec), przyjął święcenia kapłańskie.

W sobotę, 19 czerwca, w bazylice katedralnej w Sandomierzu biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom. Kandydaci do święceń złożyli ślub posłuszeństwa biskupowi. Następnie śpiewem litanii do Wszystkich Świętych wzywano pomocy orędowników przed gestem nałożenia rąk oraz modlitwą konsekracyjną, które były najważniejszymi momentami święceń kapłańskich.

- Nałożenie stuły i ornatu, obrzęd namaszczenia rąk, przekazanie kielicha i pateny do sprawowania Eucharystii oraz pocałunek pokoju dopełniły obrzędu święceń. Nowi kapłani Kościoła Sandomierskiego po raz pierwszy koncelebrowali mszę św. Przed błogosławieństwem neoprezbiterzy wyrazili swoją wdzięczność za dar otrzymanych święceń

- czytamy na stronie diecezji sandomierskiej.

Nowo wyświęceni kapłani otrzymali także nominacje do parafii, w których podejmą pracę duszpasterską. 24-letni ksiądz Karol Klecha z Płazówki został mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie (województwo świętokrzyskie). Poza nim święcenia przyjęli Jan Golec, Aleksander Zdun, Mateusz Zięba i Krzysztof Zych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy