Reklama

Proboszcz Grzegorz Siciak odchodzi z Porąb Dymarskich. Kto na jego miejsce?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 2 sierpnia dwie parafie diecezji rzeszowskiej będą miały nowych proboszczów, w tym jedna z parafii w powiecie kolbuszowskim. Trzy tygodnie później około 50 księży wikariuszy rozpocznie pracę duszpasterską w nowych parafiach.

23 czerwca księża dziekani bądź ich reprezentanci odebrali nominacje dla księży ze swoich dekanatów. Były to nominacje na proboszczów, nominacje na pierwsze parafie dla neoprezbiterów oraz zmiany wikariuszy pomiędzy parafiami. Nowi księża proboszczowie obejmą placówki 2 sierpnia, a nowi księża wikariusze – 21 sierpnia.

W dwóch parafiach urząd proboszcza obejmą nowi duchowni:

  • W Kołaczycach – ks. Grzegorz Siciak (dotychczas proboszcz w Porębach Dymarskich);
  • W Porębach Dymarskich – ks. Krzysztof Wielgosz (dotychczas wikariusz w Świlczy).
W najbliższych miesiącach planowane są kolejne zmiany na stanowiskach proboszczów.

Zmiany objęły także ok. 50 księży wikariuszy, którzy średnio po trzech latach pracy w parafiach zostali mianowani wikariuszami w innych placówkach duszpasterskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy