Reklama

Wielki turniej w Przyłęku. Zagrają dla Oliwki Kret z Kolbuszowej. Nie może was zabraknąć!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wielki turniej w Przyłęku. Zagrają dla Oliwki Kret z Kolbuszowej. Nie może was zabraknąć! - Zdjęcie główne

W Przyłęku (gmina Niwiska) odbędzie się turniej dla Oliwki Kret.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Już w najbliższą niedzielę, 19 lutego w Szkole Podstawowej w Przyłęku odbędzie się turniej w piłkę nożną. Wydarzenie zorganizowano by wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Oliwki Kret z Kolbuszowej, która zmaga się z chorobą i musi przejść kosztowną operację w Niemczech.

 

 • Kiedy: niedziela (19 lutego)
 • Gdzie: sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Przyłęku 
 • Rozpoczęcie: godz. 14
 • Wstęp: bezpłatny
 

- W imieniu Całego Zarządu, zawodników i sympatyków Klubu Piłkarskiego "Marmury Przyłęk" oraz drużyny  "Lej Mi Pół" serdecznie zapraszamy na II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej  Halowej - " Gramy dla Oliwki Kret "  

- pisze Jacek Kret, tata Oliwki. 

Wydarzenie zostanie zorganizowane w szkole w Przyłęku. Start imprezy o godz. 14. Głównym punktem programu będzie turniej piłki nożnej z udziałem drużyn z gminy Niwiska. 

Zagrają: 

 • Marmury  Przyłęk 
 • Lej Mi Pół 
 • Orzeł Kosowy
 • LKS Hucina
 • Zacisze Trzesń
Na najmłodszych czeka atrakcja w postaci wspólnych zdjęć z maskotkami "Animisie".

Podczas turnieju będzie można skorzystać z pysznego menu, które na tę okazję przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłęku. Będzie można spróbować bigosu, karkówki z grilla, ciasteczek i innych smakołyków.

Oliwka Kret z Kolbuszowej walczy z padaczką lekooporną, dlatego liczy się każda pomoc, która  przybliża ją do operacji w Niemczech. Jacek, tata dziewczynki wspomina w rozmowie z nami, że brakuje jeszcze około 12 tysięcy złotych. - Wszystko zależy też od kursu euro - dodaje. 

Link do wpłat internetowych dla Oliwki Kret: https://dzieciom.pl/podopieczni/39214

 

Turniej zostanie zorganizowany w szkole w Przyłęku (gmina Niwiska)

 

Oliwia to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak, urodzony w 26 tygodniu ciąży. Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swego życia była podłączona pod respirator. Dwukrotne próby przejścia na własny oddech, powodowały zapaści. Na szczęście dzielna dziewczynka przezwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia.

Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-skroniowej. Po kilkunastu konsultacjach u różnych neurologów, którzy wprowadzali coraz to inne leki, które niestety nie przynosiły pozytywnych rezultatów leczenia, rodzice postanowiliśmy szukać pomocy za granicą Polski. Po dwuletnim zbieraniu pieniędzy, dzięki hojności darczyńców, którzy wsparli rodzinę w zbiórkach, przekazali darowizny, a także 1 procent podatku, udało nam się  zrobić badanie EEG –wideo-monitoring w SchonKlinik w Niemczech.

- Po tej diagnostyce mamy  już pewność, że  Oliwka musi mieć operację, po to, aby żyła bez napadów epilepsji, mogła odstawić leki, bezpiecznie spędzać czas z rówieśnikami w szkole i poza nią. Również w miarę swoich możliwości wyrównywać problemy poznawcze wynikające z powodu choroby

- mówią rodzice dziecka. 

Operacja polegałaby na wycięciu  części kory mózgowej oraz uszkodzonego  narządu hippocampusscleroze po lewej stronie skroni. Jest tam umiejscowione ognisko padaczki. Taka operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Cena  operacji to około 40 tys. euro, czyli około 180 tys. zł. Niestety koszty zabiegu przekraczają zdecydowanie możliwości państwa Kretów, dlatego 1,5 proc. podatku, jak i dobrowolne wpłaty na subkonto Oliwki są dla nich bardzo ważne i cenne.

Przekaż 1,5% podatku na Oliwki Kret z Kolbuszowej 

 • W formularzu PIT wpisz numer:
  KRS 0000037904
 • W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
  39214 Kret Oliwia
 • Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki, jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
 • Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Dokonaj wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji

 • Wpłaty należy kierować na konto, podając poniższe dane:
 • Odbiorca:
  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
 • Alior Bank S.A., nr rachunku:
  42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
 • Tytułem:
  39214 Kret Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy