Reklama

Dawna szkoła w kolbuszowskim skansenie działa od 10 lat. Zobacz zdjęcia z otwarcia [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU W budynku zabytkowej szkoły z Trzebosi znajdującym się na terenie kolbuszowskiego skansenu, w kwietniu 2012 roku otwarty został ośrodek edukacji regionalnej „Dawna szkoła”. Zobacz zdjęcia sprzed dekady.

Ośrodek edukacji regionalnej mieści się w budynku zabytkowej szkoły z Trzebosi. Jego wnętrza zostały dostosowane do współczesnych potrzeb edukacyjnych. Znajdziemy tam pracownię kuchenną i warsztatową oraz wnętrza ekspozycyjne, w których zaaranżowana została stara klasa oraz pokój nauczycielki.

Prace remontowe, związane z powstaniem ośrodka "Dawna szkoła" w kolbuszowskim skansenie trwały od końca 2009 roku. Całkowity koszt inwestycji to 937 tys. zł, z czego 317 tys. zł pochodziło z Unii Europejskiej, 511 tys. zł – dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, a 108 tys. zł, były to pieniądze własne Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. 

Dźwiękiem szkolnego dzwonka Jacek Bardan, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ogłosił oficjalne otwarcie ośrodka edukacji regionalnej „Dawna Szkoła”. 

Gospodynie z Domatkowa były współorganizatorkami czwartkowego spotkania. Panie przygotowały dla przybyłych gości regionalne przysmaki, m.in. barszcz biały i pierogi z kapustą. 

Jednym z punktów imprezy był występ zespołu Kocirba, który proponuje wyjątkowy powrót do muzyki, jaką grali Mazurzy – mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów w powiecie kolbuszowskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy