Reklama

Z KRAJU: Szybsza droga do Zakopanego? Kiedy otworzą tunel?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Z KRAJU: Szybsza droga do Zakopanego? Kiedy otworzą tunel? - Zdjęcie główne

Tunel ma mieć 3 km długości, a jego drążenie rozpoczęło się w marcu 2017 roku. | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Politycy zapowiadali, że już tej zimy będzie można pojechać tunelem w ciągu tzw. „zakopianki”. Czy te zapowiedzi są aktualne?

Tunel ma mieć 3 km długości, a jego drążenie rozpoczęło się w marcu 2017 roku. Jest to część drogowego kontraktu na odcinek trasy S7 Naprawa – Skomielna Biała.

Inwestycja ma usprawnić ruch w stronę stolicy polskich Tatr, czyli do Zakopanego. Ten szlak, zwany przez kierowców „zakopianką”, jest zmorą kierowców. W weekendy, w święta, w wakacje i ferie kiedy ruch jest wzmożony, trzeba stać w kilometrowych korkach i tracić czas.

W styczniu tego roku na placu budowy był Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

- Liczę, że gdy już pokonamy koronawirusa, na Sylwestra na skoki w 2022 roku wszyscy pojedziemy już przez tunel

- mówił, a ostatnie deklaracje wskazywały, że ruch zostanie tą częścią puszczony na przełomie tego i przyszłego roku. Czy te zapowiedzi są jeszcze aktualne?

Okazuje się, że już nie. Problemy zaczęły się niedługo po ministerialnej wizycie na placu budowy, a latem wykonawca prac, firma WeBuild, zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zmianę terminu zakończenia robót.

Obecnie nowa data to 7 lutego 2022 roku, ale GDDKiA ocenia, że trzeba będzie jeszcze doliczyć dwa lub trzy miesiące do wskazanego terminu.

- Wykonawca składa co jakiś czas roszczenia dotyczące niekorzystnych warunków atmosferycznych i epidemii Covid. Są one analizowane

- cytuje GDDKiA portal rynekinfrastruktury.pl zaznaczając, że realną datą otwarcia trasy są wakacje przyszłego roku. Drogowcy dodają, że „robią wszystko”, aby ten termin został dotrzymany.

Obecnie zaawansowanie prac wynosi 74 procent i końca dobiegają kluczowe zadania konstrukcyjne. Problemem jednak jest to, że nie można nawet częściowo udostępnić tunelu kierowcom, dopóki nie zostanie on zrealizowany w całości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy