Reklama

W Cmolasie powstanie nowy supermarket

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Cmolasie powstanie nowy supermarket - Zdjęcie główne

Kolorem niebieskim oznaczona została działka, na której ma zostać wybudowany supermarket.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie Cmolasu powstanie kolejny duży sklep. Liczący ponad 500 metrów kwadratowych obiekt handlowy stanie naprzeciwko cmentarza.

Inwestorem, który chce wejść na rynek sprzedaży do Cmolasu, jest sieć sklepów Dino. Końcem kwietnia tego roku sieć sklepów wystąpiła do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Gdzie dokładnie stanąć ma supermarket?

Między drogami

Sklep Dino wybudowany ma zostać pomiędzy drogami powiatowymi relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Ostrowy Tuszowskie. Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej, poinformował, że budynek ma mieć 523,65 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stanąć ma on na działce o powierzchni 35 arów.

Kierownik Grzegorz Jaje dodał, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji o wydaniu pozwolenia. Najprawdopodobniej pozwolenie zostanie wydane w najbliższym czasie.

Większy ruch

Z pewnością budowa sklepu w tym rejonie zwiększy ruch samochodowy. Należy zaznaczyć, że tam znajduje się newralgiczne skrzyżowanie dróg powiatowych. Pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy jadący w stronę Ostrów Tuszowskich, a nie jadący w kierunku Trzęsówki. Wielokrotnie radni z gminy Cmolas podnosili temat przebudowy tej krzyżówki, z uwagi na niebezpieczeństwo wypadków i kolizji. Była mowa nawet o budowie ronda w tamtym miejscu. Po powstaniu supermarketu zasadność przebudowy może mieć większe znaczenie.

 

- KONKURENCJA -

Z pewnością budowa nowego supermarketu będzie stanowić konkurencję dla pozostałych sklepów w Cmolasie. Już są tam trzy większe samoobsługowe i jeden mniejszy.

 

- SIEĆ DINO -

Dino to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 przez Tomasza Biernackiego. Na koniec marca 2021 r. sieć Dino liczyła 1532 marketów, o 298 więcej w porównaniu do marca 2020 r. W ostatnich trzech latach liczba sklepów sieci Dino wzrosła blisko dwukrotnie. Rosnącej skali działalności Dino Polska towarzyszy poprawa rentowności.

Markety Dino są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 06 do 23.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy