Reklama

Automatyczne bramy do domu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Automatyczne bramy do domu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Automatyczne bramy garażowe to coraz częściej stosowane rozwiązanie na prywatnych posesjach. Nic w tym dziwnego – posiada ono wiele korzyści, których na próżno szukać w ręcznie otwieranych odpowiednikach. Nie jest to już opcja tylko dla najbogatszych osób lub przedsiębiorstw – dziś każdy może zdecydować się na zautomatyzowaną opcję. Warto przyjrzeć się, dlaczego jest tak korzystnym rozwiązaniem.

Jak automatyczna brama wpływa na bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo to jeden z głównych powodów, dla których warto zainwestować w automaty do bram. Przede wszystkim jest to zdecydowanie trudniejsza do otworzenia brama, niż jakiekolwiek mechaniczne i ręczne wersje – w ten sposób łatwo zmniejszyć prawdopodobieństwo, że włamywacz wybierze akurat nasz dom. Zredukuje to również możliwość, że nasze dzieci dobiorą się do bramy, narażając się na krzywdę. 

Jednak automatyczna brama garażowa pozwala również na inny aspekt bezpieczeństwa – nie musząc wychodzić z pojazdu, zmniejszamy możliwość narażenia się na nieprzyjemne sytuacje, szczególnie gdy żyjemy w niebezpiecznych dzielnicach. Warto też wiedzieć, że brama nie zamknie się, jeśli jej czujniki wykryją ruch, jak na przykład przebiegające dziecko – w ten sposób nie musimy się bać o tego rodzaju zagrożenia. 

Im bardziej ruchliwa ulica, tym trudniej na nią wyjechać – napęd do bramy pozwoli nie wychodzić z pojazdu i skupić się na jego wyprowadzaniu na drogę. W efekcie dużo łatwiej o sprawny wyjazd.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygoda

Nie ma co się oszukiwać – jakkolwiek bezpieczeństwo jest ważne, w codziennym użytkowaniu zauważymy przede wszystkim wielką wygodę. Koniec z otwieraniem, rozchylaniem i przytrzymywaniem skrzydeł bramy tylko po to, aby wjechać bądź wyjechać z posesji. Zautomatyzowane rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić siły fizyczne, które o wyjeździe z samego rana bądź po długim dniu pracy i tak są już niewielkie, ale również umożliwi uniknąć nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Nie będzie trzeba już się męczyć z zabłoconymi butami, które brudzą samochodowe wnętrze.

Warto też wiedzieć, że automaty do bram są często wyposażone w systemy powolnego zamykania, co sprawia, że wyjazdy do pracy wczesnym rankiem nie muszą już budzić innych domowników hałasem zamykanych skrzydeł. Wszystko to jednocześnie zostało zaprojektowane tak, że nawet podczas przerw w dostawach prądu, brama wciąż będzie spełniała swoje zadanie, gdyż montowane jest w niej awaryjne zasilanie. 

Oczywiście jak z każdym sprzętem, o bramy trzeba dbać. Warto pamiętać o odpowiedniej czystości i smarowaniu ruchomych elementów odpowiednimi specyfikami, które pomogą im w pracy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE