Reklama

Wojsko wkroczyło do powiatu kolbuszowskiego. Były poszukiwania. Na tym nie koniec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojsko wkroczyło do powiatu kolbuszowskiego. Były poszukiwania. Na tym nie koniec - Zdjęcie główne

W sobotę, 5 listopada wojsko wkroczy do lasów w powiecie kolbuszowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę, 5 listopada żołnierze i myśliwi wkroczyli w lasy w powiecie kolbuszowskim. Prowadzili poszukiwania.

Łącznie około 80 osób, w tym 50 żołnierzy przeszukiwali lasy w powiecie kolbuszowskim. Zaangażowaniu w przeczesywanie lasów, pól i masywów leśnych szukali padłych dzików. Wszystko podyktowane jest walką z Afrykańskim pomorem świń. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie prowadzone były poszukiwania w gminie Niwiska, po odnalezieniu padłego dzika, który okazał się być zakażony ASF. 

Jak poinformował Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii we wtorek, 18 października prowadzone były poszukiwania padłych dzików. W prace zaangażowani zostali m.in. myśliwi oraz specjalny drony. Został znaleziony jeden martwy dzik, którego próbki poszły właśnie do badań. Okazało się, że ten osobnik także był chory i miał ASF. 

Poszukiwania przez żołnierzy

W sobotę, 5 listopada 50 żołnierzy wraz z myśliwymi prowadziło kolejne poszukiwania. Tym razem ich zasięg obejmował powiat kolbuszowski, m.in. Przyłęk, oraz powiat mielecki. Nie znaleziono żadnych padłych dzików. 

Kolejne poszukiwania zaplanowano na sobotę, 19 listopada. 

Oprysk odstraszający dziki 

Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii poinformował, że będzie prowadzony także specjalny oprysk odstraszający dziki, wzdłuż linii kolejowej oraz płotów, które aktualnie stoją w powiecie kolbuszowskim. Są one barierą, która ma ograniczyć migrację dzików. 

Oprysk zastosowany będzie m.in. w Leszczach, Niwiskach, Komorowie i Hucie Komorowskiej. Będzie prowadzony także wzdłuż dróg publicznych. 

- Jest bezpieczny, nie działa negatywnie na roślinność i drzewa, można go stosować nawet w deszczu, czy na śniegu 

- wyjaśnia lek. wet. Marek Olszowy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy