Reklama

Wojsko, psy, myśliwi i dron w lesie. Poszukiwania w powiecie kolbuszowskim dały rezultat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: freepek.com

Wojsko, psy, myśliwi i dron w lesie. Poszukiwania w powiecie kolbuszowskim dały rezultat - Zdjęcie główne

Wojsko i myśliwi będą przeszukiwać masywy leśne w poszukiwaniu martwych dzików. | foto freepek.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wojskowi, psy, myśliwi, dron oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej będą prowadzili poszukiwania w lasach na terenie gminy Niwiska.

Wszystkie osoby zaangażowane będą przeczesywały masywy leśne i pola w poszukiwaniu padłych dzików. Walka z afrykańskim pomorem trwa. 

Kolejny chory dzik znaleziony w powiecie kolbuszowskim 

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie odnaleziono martwego dzika w Kosowach (gmina Niwiska). O tym pisaliśmy w artykule: Kolejny padły dzik znaleziony w Kosowach.

Po przebadaniu próbek kości zwierzęcia okazało się, że był on nosicielem śmiertelnej dla dzików i świń domowych wirusa - afrykańskiego pomoru świń. 

Poszukiwania przez wojsko i myśliwych 

 
Jak poinformował Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii we wtorek, 18 października prowadzone były poszukiwania padłych dzików. W prace zaangażowani zostali m.in. myśliwi oraz specjalny drony. Został znaleziony jeden martwy dzik, którego próbki poszły właśnie do badań. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy był zarażony ASF. 
 
W listopadzie planowane są kolejne poszukiwania. Tym razem w sprawę mają zostać zaangażowani żołnierze oraz psy tropiące.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy