Reklama

W gminie Niwiska chcą otworzenia nowej rady gminy. Kto i dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

W gminie Niwiska chcą otworzenia nowej rady gminy. Kto i dlaczego? - Zdjęcie główne

Do urzędu w Niwiskach trafiła petycja w sprawie utworzenia rady. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do Urzędu Gminy Niwiska trafiła petycja w sprawie utworzenia młodzieżowej rady gminy. Co ciekawe, nie napisał jej mieszkaniec żadnego z podległych sołectw.

Pismo do samorządu napisał mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Okazuje się, że gmina Niwiska nie jest wyjątkiem, bo taka petycja trafiła do wielu gminy w całej Polsce. 

Nauczą się pracy w samorządzie

Czego oczekuje autor wniosku do urzędu? Chce on, aby utworzono młodzieżową radę gminy. Mężczyzna argumentuje to tym, że takie działania pozwolą młodzieży z terenu gminy Niwiska zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym.

- Młodzież będzie miała szansę rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenia i motywację do większej aktywności obywatelskiej

- czytamy w treści petycji zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Niwiskach. 

Rada zadecyduje

Petycja mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego do Urzędu Gminy w Niwiskach trafiła 31 lipca. Parę dni później, 8 sierpnia, komisja skarg wniosków i petycji przedyskutowała nadesłany wniosek. 

Kolejnym krokiem będzie przedstawienie decyzji komisji na obradach rady. Wtedy też zapadnie decyzja, czy petycja zostanie odrzucona, czy radni będą za utworzeniem młodzieżowej rady gminy. 

SKŁAD KOMISJI SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI

  • Adam Chlebowski
  • Stanisław Rzemień
  • Mieczysław Śpiewak - przewodniczący
  • Stanisław Świątek
  • Adam Świder
  • Tomasz Zygmunt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy