Reklama

Trzeci fabrycznie nowy wóz dla PSP Kolbuszowa na horyzoncie. Wiemy, jaki to będzie samochód i kiedy trafi do jednostki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Trzeci fabrycznie nowy wóz dla PSP Kolbuszowa na horyzoncie. Wiemy, jaki to będzie samochód i kiedy trafi do jednostki - Zdjęcie główne

Trzeci nowy wóz niedługo w PSP Kolbuszowa. Jaki będzie to samochód i kiedy trafi do komendy? | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za kilka miesięcy do kolbuszowskiej komendy PSP trafi trzeci i zarazem ostatni fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Będzie to średni wóz ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego marki Volvo. Kiedy trafi do miasta nad Nilem?

Pierwszy od wielu lat fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy zaparkował w garażu kolbuszowskiej komendy w nocy z 28 lutego na 1 marca ubiegłego roku. Kolejny ciężki wóz bojowy przyjechał do Kolbuszowej w grudniu 2022 roku. To scania ze zbiornikiem na wodę o pojemności 7000 litrów. Niedługo w garażu zawodowców pojawi się kolejny samochód wart ponad milion złotych.

Nowy po raz trzeci

Za kilka miesięcy do kolbuszowskiej komendy trafi trzeci i zarazem ostatni wóz prosto z fabryki. Jak udało nam się ustalić, będzie to Volvo FLD3C FL 4x4 ze zbiornikiem wody o pojemności minimum 2500 litrów, ale nie większym niż 3000 litrów oraz ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego. Samochód zostanie zabudowany przez firmę Bocar z Korwinowa w województwie śląskim.

- Będzie to średni samochód ze sprzętem do udzielania pomocy przy wypadkach komunikacyjnych

- nadmienił st. bryg. Jacek Nita, Komendant Powiatowy PSP w Kolbuszowej. 

Szef kolbuszowskich strażaków poinformował nas, że pierwotnie samochód ma trafić do miasta nad Nilem w okolicach kwietnia tego roku. Komendant zaznaczył natomiast, że termin zostanie najprawdopodobniej przedłużony do lipca. Wynika to z faktu, że produkcja podzielona jest na kilka etapów i nie wiadomo, w którym z nich wóz otrzyma PSP Kolbuszowa.

Wielomilionowa inwestycja

Postępowanie przetargowe prowadziła w tym przypadku Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. Zamówienie dotyczyło dostawy w sumie 7 sztuk średnich wozów bojowych dla komend z różnych części Polski, w tym dla Kolbuszowej. To wielomilionowa inwestycja.

Zamawiający planował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 8 mln 190 tys. złotych. Finalnie kwota będzie o kilka milionów większa. Oferta firmy z Korwinowa opiewała na bagatela 10 mln 121 tys. złotych. Okazało się, że była to najkorzystniejsza cenowo oferta i w efekcie zwyciężyła w przetargu. Zainteresowane realizacją zamówienia były również firmy: Szczęśniak (oferta: 10 mln 314 tys.) i WISS (oferta: 10 mln 149 tys.).

Wysłużone wozy do OSP

Warto dodać, że w sumie trzy wozy, które były do tej pory używane przez zawodowców, zostaną przekazane do OSP. Dwa z nich są już w rękach ochotników z powiatu kolbuszowskiego.

Ciężki mercedes atego jest już w rękach strażaków-ochotników z Nowej Wsi (gm. Kolbuszowa). Jego oficjalne przekazanie nastąpiło 30 lipca tego roku. Iveco Eurocargo trafiło natomiast do druhów z Krzątki w gminie Majdan Królewski. "Nowy" wóz stanął w ich garażu w sobotę, 14 stycznia. Pisaliśmy o tym tutaj: "Nowy" wóz zaparkował w garażu strażaków OSP Krzątka. - To przełomowa chwila - mówi Mateusz Gola, prezes jednostki [ZDJĘCIA]

Pozostaje jeszcze kwestia średniego wozu marki Renault Midlum, który nadal znajduje się na podziale bojowym JRG Kolbuszowa i wyjeżdża do zdarzeń. Wiadomo już, że ten samochód, po otrzymaniu nowego Volvo i dopełnieniu wszystkich formalności, trafi do strażaków z OSP Niwiska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy