Reklama

Trwa budowa ulicy Żytniej i ulicy Przemysłowej w Kolbuszowej [ZDJĘCIA - MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie Kolbuszowej asfalt położony zostanie na nowych drogach. Mowa o ulicy Żytniej i Przemysłowej. Zobacz zdjęcia z placu budowy.

Inwestycja ruszyła w połowie marca. Na budowę ulic gmina Kolbuszowa otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. 

Z ulicy Żytniej znikną betonowe płyty

Obie drogi znajdują się w dzielnicy przemysłowej miasta - na tzw. Górce Weryńskiej.

Ulica Żytnia przebudowana zostanie na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Do tej pory była ona utwardzona betonowymi płytami. W ich miejscu ma pojawić się asfalt, a obok niego chodnik i ścieżka dla rowerów. Powstanie też 8 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i oświetlenie drogi. 

Ciąg dalszy ulicy Przemysłowej

Na tym nie koniec. Trwa również budowa ulicy Przemysłowej w Kolbuszowej biegnącej od skrzyżowania ul. Żytniej i Rolnika w kierunku zbiorników wody. 

- Zakres prac przy ul. Przemysłowej w Kolbuszowej obejmuje wykonanie m.in. nowej konstrukcji jezdni drogowej i chodnika

- mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Zaplanowano także przebudowę zjazdów publicznych i kanalizacji oraz budowę oświetlenia. 

Ulica Żytnia i ulica Przemysłowa w Kolbuszowej
Kolorem czerwonym oznaczony jest odcinek przebudowywanej ul. Żytniej, a niebieskim - budowanej ul. Przemysłowej w Kolbuszowej. Fot. Google Maps

Inwestycja za ponad 5 mln złotych

Inwestycję realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z.o.o z Rzeszowa, które wygrało ogłoszony przez gminę Kolbuszowa przetarg. Całkowita wartość prac to ponad 6 mln zł, a dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 5,5 mln zł.

Umowa z wykonawcą obu ulic podpisana została 5 grudnia ubiegłego roku. Na realizowanie prac firma ma 230 dni. 

Utrudniania w Kolbuszowej

- Na czas wykonywania robót na ul. Żytniej i ul. Przemysłowej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu

- informowali niedawno kolbuszowscy urzędnicy. 

Prace wykonywane będą etapami. Roboty związane z budową jezdni wykonywane będą przy zamknięciu odcinków drogi, pozostałe prace wykonane będą przy zajęciu jednego pasa ruchu. Na czas zamknięcia wprowadzone zostaną objazdy sąsiednimi ulicami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy