Reklama

Kolbuszowa. Kolejne dwie ulice do przebudowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dokumentację na modernizację kolejnych ulic w mieście szykuje gmina Kolbuszowa. Plan jest taki, aby betonowe płyty zniknęły, a drogą można było przejechać bez problemu.

Kolbuszowscy urzędnicy ogłosili kolejny w tym roku przetarg. Szukają firmy, która zaprojektuje dwa odcinki drogi o łącznej długości niemal kilometra. Pierwszy z nich prowadzi od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Mowa o ulicy Żytniej. Od strony torów jest ona wyłożona płytami chodnikowymi. Dalej mamy kawałek asfaltu, a następnie wąski trakt wyłożonymi betonowymi płytami. 

- Sporo osób tamtędy chodzi. Ludzie spacerują z psami, ale też idą do pracy. Jak jeszcze młodzież chodziła normalnie do szkoły, to też wielu uczniów chodziło tą drogą do szkoły

- mówi mieszkanka osiedla na tzw. Górce Weryńskiej. 

Drugi etap Żytniej

Projekt będzie obejmował odcinek o długości ok. 480 metrów - od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania ul. Rolnika z ul. Przemysłową. Projektant będzie miał za zadanie zaprojektować drogę dwukierunkową z nawierzchnią asfaltową o szerokości 6 - 7 metrów. Ponadto w projekcie ma zostać ujęta ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 250 m, która powstanie na odcinku od ul. Rolnika w kierunku miasta. 

W dokumentacji ujęta ma zostać także przebudowa istniejących zjazdów w pasie drogi gminnej, odwodnienie drogi, kanał technologiczny oraz oświetlenie uliczne. 

Darowizna od powiatu 

 Przetarg obejmuje również wykonanie dokumentacji na przebudowę ul. Przemysłowej w Kolbuszowej. To odcinek o długości ok. 480 metrów, który prowadzi od skrzyżowania ul. Rolnika z ul. Żytnią do zbiorników wody. 

Obecnie jest to wąska, wyasfaltowana droga. Aby ją poszerzyć, gmina wystąpiła do powiatu kolbuszowskiego o przekazanie gruntu. Taką uchwałę radni powiatowi podjęli podczas ostatniej sesji (25 marca). 

- Działka o powierzchni ok. 18 arów zlokalizowana jest na granicy terenów inwestycyjnych i ul. Przemysłowej

- wyjaśniał podczas obrad Stanisław Stec, sekretarz powiatu. Jak dodał, gmina wystąpiła o przekazanie nieodpłatnie jej tego gruntu. Jeżeli działka nie zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem, wówczas darowizna zostanie odwołana. 

Projektując ul. Przemysłową, architekci mają wziąć pod uwagę to, że będzie to ulica dwukierunkowa szeroka na 6 m o nawierzchni asfaltowej. Obok niej będzie biegł chodnik. Przetarg obejmuje również zaprojektowanie oświetlenia. 

Ruszają z projektowaniem 

Przetarg został ogłoszony początkiem kwietnia. Firma, która go wygra, będzie miała 230 dni od podpisania umowy na wykonanie obydwu projektów. Kiedy obie drogi zostaną przebudowane? Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko będzie zależało oczywiście od pieniędzy oraz ewentualnego dofinansowania, o które samorząd będzie się w przyszłości starał, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość. 

Tymczasem gmina zleciła wykonanie dokumentacji niezbędnej do realizacji rozbudowy innej drogi na terenie miasta. Mowa o ul. Ruczki - odcinku równoległym do ul. Handlowej. Nowa droga ma biegnąć wzdłuż torów kolejowych. Na tym jednak nie koniec. Firma  Exal - Marek Tokarz z Tarnobrzega, która wygrała przetarg, wyceniając swoje usługi na 58 425 zł, ma również za zadanie wykonać dokumentację projektową na budowę odcinka ul. Wiktora, który obecnie wyłożony jest płytami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy