Reklama

Ruszyła budowa kanalizacji w Weryni [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęła się budowa sieci kanalizacyjnej w kolejnym sołectwie w gminie Kolbuszowa. Prace ruszyły początkiem tego tygodnia.

Będzie to pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej w sołectwie. Obejmuje on wykonanie ok. 6,1 km sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ok. 1,4 km sieci kanalizacji tłoczonej. Powstanie także pompownia ścieków oraz w sumie 600 metrów przyłączy kanalizacji. 

- W ramach realizacji etapu I zaprojektowane są przyłącza do 92  budynków. Szacowana liczba osób podłączonych do systemu kanalizacyjnego to 334

- informowała Anna Łoboda z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.


Planowany termin zakończenia tego etapu inwestycji to koniec sierpnia 2022 r. Kanalizację w Weryni budować będzie firma Aquatech z Niwisk. Koszt inwestycji to 2 mln 126 tys. zł. Na ten cel gmina pozyskała ok. miliona złotych dofinansowania. 

Obecnie na terenie gminy Kolbuszowa skanalizowane są sołectwa: Kolbuszowa Dolna, Świerczów, Zarębki i część miejscowości Nowa Wieś i Kolbuszowa Górna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy