Reklama

Rondo przy Biedronce w Kolbuszowej? - Jak gminę stać, to niech buduje - mówi starosta Józef Kardyś

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Koolbuszowskie

Rondo przy Biedronce w Kolbuszowej? - Jak gminę stać, to niech buduje - mówi starosta Józef Kardyś - Zdjęcie główne

Każdego roku na skrzyżowaniu przy Biedronce dochodzi do stłuczek i wypadków. | foto Archiwum Korso Koolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Krzysztof Wójcicki proponuję budowę ronda na skrzyżowaniu w pobliżu supermarketu Biedronka w Kolbuszowej. To właśnie tam najczęściej dochodzi do stłuczek i wypadków.

Rondo miałoby sprawić, że na skrzyżowaniu ulicy Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką i Starzyńskiego, będzie bezpieczniej. Z policyjnych statystyk wynika, że nie ma roku, aby nie doszło tam do stłuczki, czy wypadku. Tylko w 2022 roku odnotowano tam cztery kolizje.

Sytuacja wygląda tak od ponad 10 lat. Wtedy to, w związku z budową Biedronki, skrzyżowanie przebudowano. Okazało się wówczas, że kierowcom widoczność ogranicza słup stojący na chodniku. 

Rondo tuż przy Biedronce

Zarządcą ulicy Obrońców Pokoju, jest powiat kolbuszowski. Stąd propozycja radnego Krzysztofa Wójcickiego, aby zwrócić się starosty z wnioskiem w sprawie budowy ronda w tym miejscu. 

- Kolejny raz słyszmy od tym, że jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Kolbuszowej, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków

- zauważył radny i dodał:

- Zarządca drogi będzie czekał na to, aż w końcu stanie się jakieś nieszczęście i dopiero wtedy podjęta zostanie jakaś decyzja. Jest miejsce na zrobienie ronda. Rozwiązanie tego problemu w cywilizowany sposób i wyhamowanie tych wszystkich samochodów, które jadą z dużą prędkością od strony Nowej Wsi w kierunku domu kultury i szkoły.

Potrzebna przebudowa skrzyżowania 

Radny Wójcicki podsumował swoją wypowiedź tym, że przez tyle lat doszło w tym miejscu do tak wielu wypadków, że budowa ronda, tym samym już na pewno znalazła swoje uzasadnienie. 

- Od dawna czujemy potrzebę przebudowania tego skrzyżowania. Myślę, że podczas kolejnych rozmów z panem starostą na ten temat może uda się rozpocząć przygotowania do takiego zadania. Tylko rondo może zabezpieczyć wszystkich użytkowników dróg przyległych do tego skrzyżowania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo

- przyznał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Kierowcy jeżdżą za szybko

Szef gminy dodał, że sam jeździ do i z pracy ulicą Obrońców Pokoju i widzi jak zachowują się kierowcy. Część z nich nie zwraca uwagi na ograniczenie prędkości do 40 km/h. 

Burmistrz sam też przekonał się, jak niebezpiecznie jest o okolicy tego skrzyżowania. 

- Kiedy przechodziliśmy z żoną przez przejście dla pieszych, jadące od strony Nowej Wsi auto zatrzymało się przed pasami. Przeszliśmy dwa metry na przejściu. Zdążyłem przytrzymać żonę, a samochód jadący od strony miasta przejechał przed nami

- relacjonował Jan Zuba. 

Starosta Kardyś o budowie ronda

Co na temat budowy kolejnego ronda w Kolbuszowej myśli Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego? W rozmowie z Korso powiedział wprost: 

- Kto chce, niech buduje. My nie mamy nic przeciwko. 

Szef powiatu przypomniał, że ten temat był już poruszany z gminą Kolbuszowa i nawet były pewne uzgodnienia zrobione. 

- I temat padł. Tak jak i temat chodnika w Weryni. Jak gminę stać na rondo, to nie ma problemu, niech buduje

- stwierdził krótko starosta Kardyś. 

Dwa wypadki na ulicy Obrońców Pokoju

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2022 roku na ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej doszło do siedmiu kolizji i dwóch wypadków. Dwie osoby zostały ranne. Miały one miejsce:

  • na skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką (przy Biedronce) - 4 kolizje
  • na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II - 1 kolizji 1 wypadek 
  • na skrzyżowaniu z ul. św. Brata Alberta - 1 kolizja
  • na skrzyżowaniu z ul. Polną - 1 kolizja
  • na końcu ulicy (od strony Nowej Wsi) - 1 wypadek 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy