Reklama

Radni z Cmolasu obawiają się obwodnic Nowej Dęby i Kolbuszowej. Zagroba: Jesteśmy między młotem a kowadłem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Cmolas

Radni z Cmolasu obawiają się obwodnic Nowej Dęby i Kolbuszowej. Zagroba: Jesteśmy między młotem a kowadłem  - Zdjęcie główne

Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu, po raz kolejny dopytywał o budowę dużej obwodnicy Kolbuszowej. Nowa droga ma powstać w latach 2026-2028. | foto UG Cmolas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Duża obwodnica Kolbuszowej może być problemem dla Cmolasu. To nie koniec zmartwień. W perspektywie rysuje się także obwodnica Nowej Dęby. Mieszkańcy Cmolasu obawiają się, że ruch, który zostanie wyprowadzony z Kolbuszowej, Nowej Dęby czy nawet z Majdanu Królewskiego może skumulować się w Cmolasie, gdzie i bez tego jest niebezpiecznie i tłoczno.

Do sprawy odniósł się na wtorkowej sesji (25 stycznia) Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu. - Jak wiemy, temat obwodnicy Kolbuszowej jakiś czas temu był konsultowany. W tej chwili jest na kolejnym etapie. Wiemy również, że zagadnienie obwodnicy Nowej Dęby, czyli na północ od Cmolasu, również jest na etapie po zakończeniu konsultacji. Są kolejne warianty, w wyniku tych konsultacji, naniesione na mapy jako projekty i będą procedowane dalej - tłumaczył samorządowiec. 

Dopytywał on o to, czy gmina jest informowana o dalszym przebiegu prac projektowych i czy wójt ma jakieś nowe informacje.

- Wiemy, że jesteśmy między młotem a kowadłem - między dwoma obwodnicami i będziemy tutaj narażeni na kumulację tego ruchu. Czy wójt ma jakieś nowe informacje z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej materii?

- prosił o wyjaśnienia radny Zagroba. 

Przebudowa Cmolasu czy obwodnica Cmolasu? 

Z kolei Dariusz Piechota, również radny z Cmolasu, dopytywał, w którą stronę gmina Cmolas chce pójść. - Czy będzie to, tak jak planowaliśmy przebudowa centrum Cmolasu, czy będzie to obwodnica. Jeżeli będzie to obwodnica, to prosiłbym o informację, którą drogą i w jaki sposób miałaby ona przebiegać. Podejrzewam, że jakaś koncepcja, nawet nieoficjalna, jest - mówił radny Piechota. 

Nie ma informacji o obwodnicy 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że póki co nie ma żadnej informacji, która mówiłaby o obwodnicy Cmolasu, w jakimkolwiek punkcie miejscowości. - Takiej informacji nie ma, to znaczy, że temat jeszcze nie istnieje, to jeszcze nie dojrzał, żeby go publikować. Jak będę miał informacje, nawet te nieoficjalne, będę przekazywał - zapewnił szef cmolaskiej gminy.  

Radny Piechota dopytywał jednak, czy gmina skłania się bardziej w stronę przebudowy skrzyżowania, czy raczej budowie obwodnicy, która swoim zasięgiem obejmowałaby także Cmolas. - Prosiłbym o konkretną odpowiedź - naciskał samorządowiec. 

Wójt Galek zaznaczył, że na tę chwilę taki temat nie istnieje. Zapewnił raz jeszcze, że jak będzie miał jakiekolwiek informacje na ten temat, będzie on informował radnych. 

Główny problem Cmolasu 

Głównym problemem, z jakim zmierzą się mieszkańcy Cmolasu, są dwa skrzyżowania w centrum wsi. Krzyżują się tam drogi powiatowe z krajową dziewiątką. Część mieszkańców w ostatnim czasie wnioskowała o postawienie w tamtym miejscu fotoradaru. Póki co urządzenie tam nie stanie. Czy zatem będzie możliwość przebudowy skrzyżowań? Jeżeli tak, to jak miałoby to wyglądać? Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy